• 🌸🌷 Pierwszy Dzień Wiosny – Pokaz Mody Wiosennej 🌸🌷

     • 🌸🌷 Pierwszy Dzień Wiosny – Pokaz Mody Wiosennej 🌸🌷

       

       

      21marca nadeszła nasza ukochana kalendarzowa wiosna, na którą bardzo czekaliśmy. 🌸

       

      Nasze Przedszkolaki z tej okazji wzięły udział w Wiosennym Pokazie Mody. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ dzieci mogły zaprezentować się w strojach, które same sobie wybrały a nawet stworzyły. Pomysłowość Dzieci i Rodziców była naprawdę ogromna. Do ich przygotowania wykorzystali bowiem: bibułę, kolorowe brystole, farbki, piórka i inne różnorodne materiały, których nie sposób tutaj wyliczyć.

       

      Na naszym wybiegu mody nie zabrakło m.in. żabek, motylków, bocianów, wiosenek, listków, biedronek czy zajączków. Wiosenną łąkę odwiedził nawet żuk i świetlik a całość dopełniały stroje kolorowych kwiatów. Kreatywność dzieci zrobiła na nas – nauczycielach naprawdę wielkie wrażenie.

       

      Nauczyciele zadbali o wiosenny wybieg, zorganizowali wspólne gry i zabawy a także na zakończenie każde z dzieci otrzymało mały upominek.

       

      W tym dniu w Przedszkolu zagościła prawdziwa Wiosna, która mamy nadzieję, zostanie z nami już na dobre. 🌸

       

       

       

       

       

      Katarzyna Pietrzyk

      Izabela Bruzik

     • Światowy Dzień Wody

     • 💧 Światowy Dzień Wody 💧

       

       

      22 marca obchodzony jest na całym świecie Dzień Wody 💦💧

      Również nasze Przedszkolaki dołączyły do tej pięknej akcji. Dowiedziały się pokrótce, jak kryzys klimatyczny zaburza cykl wodny, powodując tym samym, że dostęp do wody staje się nieprzewidywalny.

      Niektóre regiony świata doświadczają nadzwyczajnych okresów suszy, inne coraz bardziej dotkliwych i częstszych powodzi i burz, a niektóre muszą stawić czoła obu tym skrajnościom.

       

      Dzieci dowiedziały się, że do wytworzenia wszystkiego co nas otacza niezbędna jest woda. Poznały także znaczenie słów „wirtualna woda”, czyli, że woda, która płynie w naszym kranie to nie jedyna woda, którą zużywamy. Woda potrzebna jest do wytworzenia ubrań, jedzenia, w rolnictwie, w przemyśle a także, że każdy przedmiot codziennego użytku potrzebuje wody w procesie produkcji.

       

      Dzieci zastanawiały się nad tym jak można ograniczyć zużycie wody, co zrobić by ją bardziej szanować, m.in. wybierać jedzenie, ubranie i transport, które zużywają mniej wody; pić wodę z kranu zamiast wody butelkowanej; szanować wodę podczas mycia rąk czy zębów.

       

      Nasze przedszkolaki na zakończenie uczestniczyły w eksperymencie "Co pływa, co tonie", wykonały plakat „Woda wokół nas” oraz wzięły udział w wielu wodnych grach i zabawach. 💙💦

       

       

       

      Katarzyna Pietrzyk

      Izabela Bruzik

     • Dzień Matematyki

     •  

      Dzień Matematyki w przedszkolu

       

      ,,Matematyka nie jest trudna ani nudna.

       Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka”

                                                                                                                                             /Arystoteles/

       

      Dnia 14 marca 2023 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Matematyki.

      Z tej okazji każda z Pań przygotowała dla swojej grupy różnorodne zabawy, konkursy i zajęcia kształtujące kompetencje matematyczne dzieci. Tego dnia przedszkolaki m.in. liczyły, klasyfikowały, ważyły, kodowały, układały rytmy, rozpoznawały kolory. Dużo radości sprawiła dzieciom podróż do  Krainy Figur Geometrycznych.  Przedszkolaki przekonały się, że matematyka nie jest nudna, wręcz przeciwnie może być ciekawa, przyjemna i daje dużo radości.

      To był wspaniały dzień, pełen matematycznych wyzwań J

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

       

      Izabela Bruzik

      Katarzyna Pietrzyk

     • Dzień Dinozaura

     •  

      Dzień Dinozaura w przedszkolu

      24 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto – Dzień Dinozaura.

      Tego dnia przedszkolaki przeniosły się do fascynującego świata prehistorycznych gadów. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne, z których poznały historię dinozaurów, dowiedziały się, jak żyły i wyglądały dinozaury, dlaczego wyginęły, a także dowiedziały się kim jest paleontolog.  Dzieci podczas zajęć z wielką ciekawością podążały tropami dinozaurów, wykonały szkielet dinozaura, nie zabrakło również zabaw odkrywczo-badawczych, muzycznych, ruchowych, a także prac plastycznych.

      To był wspaniale spędzony czas!

      Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za przyniesienie książek i zabawkowych dinozaurów.

      Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację J

       

      Izabela Bruzik

      Katarzyna Pietrzyk