• Harmonogram wydarzeń na rok 2023/2024

     • Najbliższy rok będzie obfitował w wiele wydarzeń, akcji i przedsięwzięć. To będzie dobry rok!

      Zapraszamy do zapoznania się z rocznym harmonogramem wydarzeń i uroczystości.

     • O Dniu Jabłka słów kilka

     • ​​​​​​"Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

      a jako przekąska niezwykle sycące...​​​​​​​

      Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

      Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!"

       

      28 września przypada Światowy Dzień Jabłka, mający na celu spopularyzowanie jedzenia tego najbardziej znanego owocu na świecie. Dzień ten Nasze przedszkolaki wykorzystały do zapoznania się z zaletami jedzenia jabłek oraz wzmocnienia zdrowych nawyków żywieniowych. Dzieci chętnie kosztowały zarówno surowe jabłka, jak i różne przetwory wykonane z tych owoców- soki, racuszki jabłkowe, szarlotki, suszone chipsy jabłkowe, musy... Przeprowadzone w dniu dzisiejszym zajęcia tematyczne obfitowały w zabawy z wykorzystaniem tego soczystego przysmaku. Było mnóstwo aktywności plastycznych, poznawczych, badawczych oraz wzmacniających tężyznę fizyczną. Jabłko jest dobre...na wszystko!​​​​​​​​​​​​​​

     • Świętujemy Dzień Przedszkolaka

     • Dzień Przedszkolaka to ważna data.

      Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata.

      Dzieci są ważne, każdy to powie.

      Z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.

       

      Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został uchwalony przez Sejm RP we wrześniu 2013 roku. Święto obchodzone jest zawsze dnia 20 września. Jego celem jest podkreślanie ogromnego znaczenia edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Uroczystośc ta, dostarcza dzieciom okazji do celebracji, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

      Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji przedstawiającej jak nasze przedszkolaki świętowały swój ważny dzień. Więcej fotografi na profilu FB Naszego przedszkola.

       

       

     • Artyści Filharmonii Narodowej z wizytą w Naszym przedszkolu

     • W środę 20 września w naszym przedszkolu odbył się niezwykły koncert Filharmonii Narodowej, w ramach cyklu "Spotkania z muzyką. Małe filharmonie". Tego dnia znaleźliśmy się w zaczarowanym świecie dźwięków muzyki ludowej, która od zawsze towarzyszyła człowiekowi.​​​​​

      Koncert nawiązywał do obrazów z życia wsi i miasta. Wspaniałym śpiewom i tańcom, towarzyszyły tradycyjne instrumenty ludowe: skrzypce, fujarki, ksylofon, mandolina, gitara itp. To był niezwykły koncert, który dostarczył naszym małym słuchaczom dużo radości i niezapomnianych wrażeń.

     • Droga uzyskiwania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego

     • Orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydaje się dla dzieci i uczniów, wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy. Nasz przedszkolny pedagog specjalny-Pani Paulina- przygotowała informację nt. tego komu taka forma pomocy przysługuje, oraz jak i gdzie można ją uzyskać.

     • Uszatkowe zajęcia muzyczno-ruchowe

     • Taniec, śpiew, muzyka, gra na instrumentach, improwizacje instrumentalne i ruchowe to elementy wychowania muzyczno-ruchowego, które Nasze przedszkolaki bardzo lubią. Dzieci  z zabawie odtwarzają przebieg muzyczny utworu za pomocą ruchów ciała, rozwijają przy tym słuch muzyczny oraz zaspakajają swoją potrzebę ruchu i aktywności. Nasze małe "Uszatki" pod okiem Pani Idy uczą się wrażliwości na muzykę, sztukę, stają się bardziej samodzielne, inteligentne, aktywne ruchowo oraz sprawne fizycznie.

     • Nasze maluchy to największe ZUCHY!

     • Za nami pierwszy tydzień naszych maluszków w Przedszkolu. Dzieci znają się dopiero kilka dni, a już stworzyły taki super zespół, że aż miło popatrzeć. Z pomocą swoich cioć poznają nowe miejsce, nawiązują pierwsze relacje, a przede wszystkim świetnie się bawią.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:)

       

     • Wrzesień miesiącem logopedycznych badań przesiewowych

     • "Chodzi mi o to, aby język giętki

       Powiedział wszystko, co pomyśli głowa".

                                                     Juliusz Słowacki

       

      Nasza przedszkolna logopedka Pani Ania, we wrześniu intensywnie prowadzi przesiewowe badania logopedyczne. Są one szybką i orientacyjną oceną mowy dziecka, sprawdzającą czy mowa rozwija się prawidłowo, czy też może występują jakieś opóźnienia lub zaburzenia, które powinny być zbadane w dokładnym badaniu logopedycznym. Celem badania przesiewowego jest więc wyselekcjonowanie dzieci, u których mowa nie rozwija się prawidłowo.