• Dlaczego w Naszym przedszkolu zbieramy żołędzie?

     • Zachęcamy do włączenia się w akcję:)

      "Przemieszczanie się dzików do miast spowodowane jest między innymi obfitą bazą pokarmową, w tym żołędziami spadającymi obecnie z dębów. Żołędzie stanowią doskonały pokarm dla migrujących dzików. Najlepsze są te z dziurkami, czyli robaczywe- to dodatkowe białko w diecie dzika! W naszych miejscowościach występuje obecnie nadmiar tego pokarmu i zwabia on coraz większą liczbę zwierząt na tereny zamieszkałe przez ludzi.

      Obecność dzików pośród siedzib ludzkich budzi zaniepokojenie mieszkańców, a ich działalność powoduje niszczenie trawników i inne szkody. Jeśli w mieście będzie mniej pokarmu – dziki chętniej zostaną w lesie".*

       

      *materiał przygotowany przez Starostwo Powiatowe w ramach akcji "Pomóż dzikom wrócić do lasu".

     • Świąteczno-zimowa sesja

     • Szanowni Rodzice,

      w dniach 16-17 listopada w naszym Przedszkolu planowana jest sesja świąteczno-zimowa.

      Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

     • Pasowanie na przedszkolaka

     • „Do przedszkola idzie maluch,

      wszyscy dziś malucha chwalą.

      Zna wierszyki i piosenki,

      zawsze chodzi uśmiechnięty.

      Podskakują razem dzieci,

      bo tu bawią się najlepiej.”

      26 października w naszym przedszkolu odbyło się bardzo ważne wydarzenie. Nasze maluszki z Grupy I  po akcie pasowania, stały się dumnymi PRZEDSZKOLAKAMI. To był ich pierwszy poważny występ przed tak dużą publiką, ale dzieci i tak wystąpiły śpiewająco! Prawdziwe z nich zuchy!

      Kochane Przedszkolaki, życzymy Wam wspaniałych przygód i pięknych przyjaźni, które już zaczynacie zawierać. Niech czas spędzony w przedszkolu mija Wam na beztroskiej zabawie, a na waszych buźkach zawsze gości uśmiech.

      Więcej zdjęć znajdziecie Państwo na profilu społecznościowym przedszkola.

     • Witajcie w naszej bajce. Koncert Filharmonii Narodowej

     • "Witajcie! W naszej bajce

      Słoń zagra na fujarce,

      Pinokio nam zaśpiewa,

      Zatańczą wkoło drzewa..."

      Takim oto utworem muzycznym rozpoczął się nasz październikowy koncert Filharmonii Narodowej inspirowany "Akademią Pana Kleksa" autorstwa Jana Brzechwy.

      Artyści wprowadzili nas w świat wspaniałej, bajkowej muzyki. „Kaczka Dziwaczka”, „Meluzyna” czy „Na wyspach Bergamutach” – to właśnie te hity zostały zaprezentowane przez wyjątkowo zdolnych, młodych wokalistów.

      Dzieci z zachwytem uczestniczyły w koncercie, za który na koniec podziękowały gromkimi brawami

     • Papierowe fantazje przedszkolaków

     • 24 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Origami. Origami to sztuka składania papieru wywodząca się z Japonii. Z tej okazji zostały przeprowadzone zajęcia w ramach, których dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały krótką bajkę o origami oraz książki o tym jak samemu stworzyć papierowe dzieła. Następnie każde dziecko stworzyło własne origami. Podczas składania papieru dzieci uruchomiły wiele zmysłów, rozwijały logiczne myślenie, koncentację uwagi, cierpliwość, wyobraźnię przestrzenną a także sprawność manualną.

      Zapraszamy rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi w domu. Jest to idealne ćwiczenie relaksacyjne i wyciszające. Warto również podkreslić, że we współczesnej Japonii origami jest jednym z elementów wychowania dzieci.

      Wszystkie wspaniałe dzieła naszych małych artystów można obejrzeć na przedszkolnych wystawkach.

      W interentowej galerii udostępniamy tylko wycinek tych arcycdzieł, żeby Państwa jednie rozsmakować;)

     • "Higiena cyfrowa w szkole i przedszkolu"- wstęp wolny

     • Spotkanie z Magdaleną Bigaj pn. "Higiena Cyfrowa w Szkole i Przedszkolu", które odbędzie się 26 października o godz. 18:00 w Centrum Aktywności Wołomin CAW Stara Elektrownia, ul. Daszyńskiego 3. Wydarzenie skierowane jest do nauczycieli i rodziców.

      Poruszane tematy:

      WYCHOWANIE PRZY EKRANIE

      jak telefony, gry i media społecznościowe wpływają na nasze dzieci i jakie zasady wprowadzić w domu, by korzystanie z nich było bezpieczne dla zdrowia i rozwoju. O higienie cyfrowej w domu.

      NAUCZANIE PRZY EKRANIE

      jak uczyć, wspierać ich w dorastaniu przy ekranie i uregulować w szkole problem telefonów.

     • Akcja "Pomóż dzikom wrócić do lasu"

     • Nasze przedszkole bierze udział w akcji "POMÓŻ DZIKOM WRÓCIĆ DO LASU"

      Organizatorem akcji jest Starostwo Powiatowe w Wołominie.

      W ramach akcji:

      * Zbieramy suche żołędzie dla dzików

      * Poznajemy zasady zachowania się podczas spotkania z dzikimi zwierzętami

      * Dowiadujemy się dlaczego dziki przychodzą do miast

      Zachęcamy do zbierania i przynoszenia żołędzi do dnia 17.11.2023 r.

     • Wyjście do Kina Helios na film pt. "Psi patrol"

     • W dniach 16-17 października przedszkolaki z grupy II, III, IV i V wybrały się ze swoimi paniami do kina Helios w Galerii Wołomin na bajkę pt. ,,PSI PATROL". Te niezwykłe pieski z supermocami pochodzącymi z magicznego meteoru zapewniły naszym przedszkolakom nieziemskie przygody i kosmiczne wrażenia! Ta opowieść o bohaterskich pieskach i o chłopcu, którzy niosą pomoc potrzebującym była niezwykle kształcąca.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Więcej fotografii na portalu społecznościowym Przedszkola.

     • Jesień w ogrodzie. Dary jesieni w gr. I

     • Grupa I w ramach tematu "Jesień w ogrodzie - dary jesieni" odbyła dziś swoją pierwszą, lokalną wycieczkę. Maluszki dumnie pomaszerowały do pobliskiego warzywniaka i zakupiły owoce.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji by zobaczyć nasze dzielne przedszkolaki.

     • Eko-wyzwanie gr.V: Dzień Drzewa

     • Dziś tj.10.10.2023 r. grupa V świętowała Dzień Drzewa. Dzieci wzięły udział w wyzwaniu przygotowanym przez portal JA.nauczycielka, które polegało na zasadzeniu przy przedszkolu tuji. Dzięki tej inicjatywnie dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o budowę drzewa oraz dowiedziały się również, jaką rolę odgrywają drzewa w naszym środowisku.


      Szersza fotorelacja na portalu społecznościowym przedszkola.

     • Nasze aktywności z okazji Światowego Dnia Zwierząt

     •                     „Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.”

                                                                                                                              Napoleon Hill

       

      Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt oraz zwrócenie uwagi na problemy zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i zachęcenie do wspierania ich ochrony.

      W naszym przedszkolu uczciliśmy to święto dziś, 5 października.

      Celem naszych działań, było uświadomienie przedszkolakom, że zwierzęta, to istoty, które potrafią czuć i o które należy dbać, bo często potrzebują naszej pomocy.

      W tym dniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały piosenki o zwierzętach, czytaliśmy bajki o tym, w czym jesteśmy podobni do zwierząt. Dzieci rozwiązywały zagadki o zwierzętach, układały puzzle, uczestniczyły w zabawach ruchowych w których tematem przewodnim były zwierzęta. Powstało wiele pięknych prac o naszych milusińskich. Przedszkolaki bardzo chętnie opowiadały o tym, w jaki sposób opiekują się zwierzątkami, które mają w swoich domach.

      Zapraszamy do obejrzenia szerszej fotorelacji z tego dnia na portalu społecznościowym przedszkola.

     • Sport to zdrowie: pokaz judo

     • W progach Naszego przedszkola odbył się dziś pokaz judoków, którzy zaprezentowali elementy rozgrzewki oraz ćwiczeń charakterystycznych dla tej dyscypliny sportu. Podczas spotkania podkreślali, że judo to sport uczący ogromnej dyscypliny. Wspominali również, że należy go uprawiać tylko pod nadzorem trenera. Prezentując swoje umiejętności nasi Goście z Klub SameJudo zachęcali dzieci do wdrażania i rozwijania aktywności ruchowej.

      Niech żyje maksyma "Sport to zdrowie"!

     • Obchody "Światowego Dnia Drzewa" w Naszym mieście

     • Na niedzielę 8 października przygotowana jest moc atrakcji - bezpłatne pokazy filmowe w Kino Kultura Wołomin oraz konkursy, zabawy edukacyjne z atrakcyjnymi nagrodami i spotkania ze specjalistami w parku przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich. Będzie to również kolejna okazja, żeby zdobyć sadzonkę drzewa lub krzewu - dla siebie, dla domu, dla czystego powietrza!

       

      Poniżej szczegóły program gminnych obchodów Światowego Dnia Drzewa:

      Kino Kultura, ul. Mickiewicza 9

      godz. 11:00 - pokaz filmów dla dzieci z serii „Była sobie Ziemia”

      godz. 12:30 - pokaz filmu pełnometrażowego pt. „Serce dębu” (wiek 7+)

      wstęp wolny dla mieszkańców gminy Wołomin

      Park przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich, ul. Nałkowskiego 17

      godz. 14:00-18:00 - spotkania z edukatorami, warsztaty, konkursy i zabawy edukacyjne z atrakcyjnymi nagrodami.

      Zachęcamy Państwa do świętowania „Światowego Dnia Drzewa” - informacje o atrakcjach na stronie Czysty Wołomin.

     • Ogólnopolska akcja ekologiczna "Sprzątamy dla Polski"

     • 4 października przedszkolaki z grupy III i V wzięły udział w VI edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej #SprzątamyDlaPolski. Inicjatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Dla Polski” i zostało objęte m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Celem akcji było zwrócenie uwagi społeczeństwa na ważny temat, jakim jest ochrona klimatu, oraz wyrobienie wśród dzieci i młodzieży postawy odpowiedzialności i dbałośći o nasze lokalne środowisko.

       

      Nasze przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci wraz z wychowawcami ruszyły posprzątać teren w pobliżu naszego przedszkola. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem włączyły się w SPRZĄTANIE NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY. Napotkanym przechodniom pokazały swoja postawą, że każdy obywatel, nawet ten mały może prezentować postawę odpowiedzialności za los środowiska i realnie robić coś wielkiego dla wspólnego dobra, jakim jest nasze miasto.

      Zachęcamy do obejrzenia szerszej fotorelacji z akcji w mediach społecznościowych Przedszkola.

     • Z wizytą w Teatrze Baj

     • We wtorek, 3 października Przedszkolaki z grup: II, III, IV i V wybrały się na wycieczkę do warszawskiego Teatru Baj na wyjątkową i niezwykle barwną opowieść pt. ,,Niesamowite przygody skarpetek". Spektakl powstał na podstawie znanej naszym przedszkolakom serii książek Justyny Bednarek zatytułowanej ,,Nowe przygody dziesięciu skarpetek".

      Podczas spektaklu dzieci zapoznały się ze specyfiką teatru, mogły podziwiać świetną grę aktorów, choreografię oraz scenerię. Wizyta ta, była również doskonałą okazją do podjęcia rozmów z dziećmi nt. zasad zachowania w miejsach kultury oraz zgłębiania słownictwa związanego z teatrem.

      Więcej zdjęć z Naszego wyjazdu na portalu społecznościowym Przedszkola.