• Dyżur wakacyjny

     • Formularz zgłoszeniowy (Wniosek) na dyżur wakacyjny zostanie umieszczony na stronie internetowej przedszkola w połowie marca. Rekrutacja na dyżur wakacyjny będzie prowadzona w terminie 20 marca-15 maja 2024 r. Pobrany, wypełniony i podpisany Wniosek,  należy złożyć u Wychowawcy.

       

      W czasie wakacji prowadzone będą dyżury w następujących przedszkolach:

     • Dinozaury jak żywe!

     • „Dinozaury to takie stworzenia,

      których już od dawna na świecie nie ma.

      Niektóre były duże, wielkości wieżowca,

      a inne małe, na przykład jak owca (…)”

       

      26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura.

      Tego dnia przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się jak żyły dinozaury, jak wyglądały, czym się żywiły a także jak wyginęły te prehistoryczne gady. Dowiedziały się także kim jest paleontolog i czy się zajmuje.

      Dzieci rozwiązywały zagadki, zadania matematyczne a także uczestniczyły w przeróżnych dino-konkurencjach i zabawach ruchowo-naśladowczych.

      Na koniec zajęć mali paleontolodzy odkrywali ukryte w pojemniku z piaskiem szkielety dinozaurów, odgadując do jakich dinozaurów należą.

     • Projekt edukacyjny: Skąd się biorą produkty ekologiczne?

     • W piątek, 23.02. odwiedziła nasze Przedszkole Pani Renata Modzelewska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wołominie oraz przeprowadziła zajęcia promujące zdrowe żywienie.

      Nasze przedszkolaki z grupy III, IV i V wzięły udział w nowym ogólnopolskim programie edukacyjnym „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Jest to program dla przedszkoli opracowany przez GIS wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

      Akcja, prowadzona wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ma uczyć jak szukać tej znakomitej, dobrej żywności, w jaki sposób ją rozpoznawać, w jaki sposób się zdrowo odżywiać. Ma także uczyć jaki jest związek rolnictwa z przyrodą. Kampania ma również na celu propagowanie zachowań prorodzinnych. Spożywajmy polską żywność, która cechuje się wysoką jakością. Rozpoczęta kampania skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Jej celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

      Zajęcia związane z realizacją programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne” przedszkolaki rozpoczęły od rozpakowywania zakupów. Oglądały dokładnie wszystkie produkty i zauważyły, że większość produktów ma taki sam znaczek. Posegregowały produkty na te, które posiadają znaczek EKO i ze względu na ich pochodzenie. Następnie obejrzały bajkę „Skąd się biorą produkty ekologiczne” (https://www.youtube.com/watch?v=7_2NNcSqu5w), która w przystępny sposób wyjaśniła dzieciom, że warto zwracać uwagę na produkty ekologiczne, które są zdrowe i powinny być wykorzystywane w naszych codziennych posiłkach. Przedszkolakom przypomniana została Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Podczas zajęć dzieci degustowały samodzielnie przygotowane kanapki. Dziękujemy Rodzicom za włączenie się w realizację zajęć -za przygotowanie pysznych “EKO produktów spożywczych”.

      Realizacja podjętych przez nas działań programowych pozwoliła dzieciom zrozumieć czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne. Przedszkolaki poznały korzyści z hodowli zwierząt. Potrafią rozpoznać znaczek, który oznacza ekologiczny produkt. Zdobyły wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania się, produktów ekologicznych,ich źródła pochodzenia oraz ich dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie.

     • Miauuuu... Obchody Dnia Kota

     • „Bywam czarny, szary, bury,

      wydeptuję własne ścieżki.

      Na mój widok myk do dziury,

      wszystkie przerażone myszki.”

      W piątek 16.02 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Tego dnia dzieci upodobniły się do naszych milusińskich przyjaciół, przynosiły książeczki o „kociej” tematyce a także przedstawiały kolegom i koleżankom swoje kocie przytulanki.

      W każdej grupie organizowane były także wesołe „kocie zabawy" - przedszkolaki poznawały piosenki i wierszyki, rozwiązywały zagadki a także wykonały prace plastyczne. Niektórzy spotkali nawet kotka w trakcie spaceru.

      Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a po więcej zdjęc odsyłamy na profil społecznościowy przedszkola.

     • Kontynuacja wychowania przedszkolnego na rok 2024/2025

     • Drodzy Rodzice, w związku z trudnościami z uruchomieniem systemu rekrutacyjnego bardzo prosimy o składania deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w wersji papierowej. Są dla Państwa już przygotowane kopie tych dokumentów, należy je pobrać u wychowawców grup, wypełnić i złożyć w dn. 20-27 lutego 2024 r. również do wychowawców.

      Dziękujemy za wyrozumiałość

     • Artystyczne inspiracje dla babci i dziadka

     • "Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”.

      Za nami jedno z najważniejszych uroczystości, które obchodzimy w naszym przedszkolu. Dzień Babci i Dziadka to czas, którego z niecierpliwością wyczekują nie tylko dzieci, ale także ich dziadkowie, którzy z dumną podziwiają swoje wnuczęta. Nasze przedszkolaki z wielką radością przygotowały przepiękne programy artystyczne. Włożyły niesamowicie dużo pracy w to, by zaśpiewać, zatańczyć i powiedzieć wierszyk dla swoich ukochanych dziadków. Starsze grupy zaprezentowały także jasełka.

      Niesamowicie było patrzeć na rozpromienione i pełne wzruszenia twarze Babć i Dziadków, którzy podziwiali swoje pociechy. Jesteśmy dumni z naszych małych artystów. Wszystkim Babciom oraz Dziadkom życzymy zdrowia i wielu radości płynących z czasu spędzonego ze swoimi wnukami.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Antonio Vivaldi: Gwiazda nad Wenecją

     • 7 lutego w naszym przedszkolu odbył się koncert w wykonaniu Filharmonii Narodowej - zorganizowany w ramach cyklu "Spotkania z muzyką".

      Koncert był zatytułowany "Antonio Vivaldi-gwiazda nad Wenecją".

      Koncert poświęcony był jednemu z najwybitniejszych przedstawicieli epoki baroku. Antonio Vivaldi wenecki kompozytor i skrzypek stworzył cały szereg znakomitych dzieł, z którymi mieliśmy przyjemność zapoznać się podczas koncertu.

     • Karnawałowe pląsy przedszkolaków

     • „W karnawale wszyscy urządzają bale.

      To tradycja bardzo stara,

      strojów pięknych co niemiara.

      Niech się bawią duzi, mali

      zgromadzeni na tej sali.”

      W piątek 2 lutego w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez dzieci BAL KARNAWAŁOWY.

      Imprezę poprowadził profesjonalny duet artystów z Teatru "Złoty Dukat".

      Tego dnia dzieci wcieliły się w znane i lubiane postaci bajkowe. Na balu pojawiły się księżniczki, wróżki, biedronki a także policjanci, strażacy, Batmani, Spider-Man, Elsa, Pokemoni... oj nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich wspaniałych postaci.

      Dzieci wraz z artystami i swoimi paniami tańczyły w rytm znanych i lubianych utworów. Skoczną muzykę i tańce przeplatały przeróżne konkurencje i zabawy taneczne.

      To był wspaniały bal, który dostarczył nie tylko dzieciom ale i dorosłym wiele pozytywnych emocji oraz niezapomnianych przeżyć.

      Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów, a naszym przedszkolakom za cudowną zabawę.

      Więcej zdjęć z tego wydarzenia na portalu społecznościowym przedszkola.