• Karta zgłoszeniowa na dyżur wakacyjny

     • Dyżury wakacyjny dla przedszkoli  bedzie realizowany w następujących instytucjach:


      Nazwa i adres przedszkoli- pełnienie dyżuru w lipcu:

      1.Przedszkole nr 6 im. „Bajka” w Wołominie

      ul. Kościelna 70
      tel. 504893767, 504893735 

       

      2. Przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka w Wołominie,

      Aleja Armii Krajowej 56

      tel. 22 787 59 36 

       

      Nazwa i adres przedszkoli- pełnienie dyżuru w sierpniu:

      1. Przedszkole nr 8 im. Czerwonego Kapturka w Wołominie

      ul. Wiejska 6

      tel. 22 787 33 21

       

      2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Leśniakowiźnie
      ul. Kasprzykiewicza 153
      tel. 22 201 9011

       

      Przypominamy, że dyżur jest przeznaczony dla dzieci rodziców pracujących. 

      Formularz zgłoszeniowy na dyżur wakacyjny znajduje się do pobrania pod poniższym linkiem: 

      https://docs.google.com/document/d/1MW02y_0mQBHifVegPiehIIEuMIG0jU-c/edit?usp=drive_link&ouid=117506457885275389664&rtpof=true&sd=true

       

      Pobrany, wypełniony i podpisany wniosek, należy złożyć u wychowawcy w nieprzekraczalnym terminie do 15.05.2024 r.


      Informację o zakwalifikowaniu dziecka na dyżur wakacyjny oraz o terminie podpisywania porozumień w dyżurujących przedszkolach, otrzymacie Państwo na początku czerwca.

      https://docs.google.com/document/d/1MW02y_0mQBHifVegPiehIIEuMIG0jU-c/edit?usp=drive_link&ouid=117506457885275389664&rtpof=true&sd=true

     • Uczymy się z "Księżniczką Różyczką"

     • Dzieci z naszego przedszkola obejrzały 19 marca przedstawienie teatralne pt. "Księżniczka Różyczka" w wykonaniu Teatru Złoty Dukat. Podczas przedstawienia przedszkolaki poznały historię Królestwa Różowego i jego mieszkańców: zapominalskiej wróżki, nieśmiałego Pazia, Księżniczki Różyczki i Smoka... jarosza.

      Edukacja teatralna dziecka od najmłodszych lat uwrażliwia go na odbiór sztuki, kształtuje gusta oraz daje przestrzeń na spojrzenie krytycznym okiem na prezentowane treści.

       

     • Maluszki poznają świat z krową Matyldą

     • W środę, 13.03.2024r. grupę maluszków odwiedziła Pani z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie. Dzieci miały możliwość poznania Krowy Matyldy czyli głównej bohaterki książki Alexandra Steffensmeier’a, która tego dnia miała, wraz z listonoszem, bardzo dużo paczek do rozniesienia. Nie wszystko szło po ich myśli, ale wszystko zakończyło się prawdziwym happy endem. Dodatkowo przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza/bibliotekarki, co znajdziemy w bibliotece oraz dlaczego tak ważne jest czytanie książek.

      Była to niezwykle miła i wartościowa lekcja, za którą dzieci z grupy bardzo dziękują!

     • Lekcje w bibliotece- edukacja czytelnicza

     • W minionym miesiącu dzieci z grupy II, III i IV uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych w Publicznej Bibliotece w Wołominie. Tym razem tematem spotkań były ZAWODY. Rozmawialiśmy o tym, jakie znamy zawody i kim będziemy, jak dorośniemy.

      Podczas spotkania dzieci zapoznały się także z książką Marcina Brykczyńskiego "Czy już wiesz kim zostać chcesz?". Dzięki tym wesołym i prostym wierszom dzieci dowiedziały się, czym zajmują się hydraulik, inżynier na budowie czy maszynista.

      Na koniec spotkania przedszkolaki wykonały tematyczne prace plastyczne.

     • Święto wszystkich małych dziewczynek i chłopców!

     • Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, zarówno dla tych dużych, jak i małych dziewczynek. W piątek, 8 marca, radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Chłopcy zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli piękne laurki czy drobne upominki. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

      10.03 zaś świętowali nasi mali mężczyźni. Tym razem to dziewczynki przygotowały dla naszych chłopców niespodzianki oraz sprawiły by ten dzień był dla nich wyjątkowy. Te drobne momenty to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

     • Humory pani muzyki

     • 06.03. 2024 r. gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków z Filharmonii Narodowej. Artyści zagrali wspaniały koncert muzyki na żywo pt. "Humory Pani Muzyki".

      Tym razem przedszkolaki wysłuchały utworów muzycznych wykonanych na skrzypcach, wiolonczeli i fortepianie.

      Podczas koncertu dzieci dowiedziały się, że w dźwiękach ukrytych jest wiele emocji, a muzyka miewa swoje humory.