• Być jak "Zuchozaur"! Lekcje biblioteczne

     • W kwietniu dzieci z grupy II, III i IV uczestniczyły w ostatniej już przed wakacjami lekcji bibliotecznej. Tematem zajęć były "Zasady bezpiecznej jazdy na rowerze". Zajęcia były przeprowadzone w oparciu o opowiadanie "Zuchozaur", którego autorem jest Rachel Bright.

      "Zuchozaur” to zabawna opowieść, która pokazuje najmłodszym, że początki jazdy na rowerze często bywają trudne. Kiedy robimy coś po raz pierwszy, zazwyczaj nie wychodzi nam to tak, jak chcemy. Jednak niepowodzenie wcale nie oznacza, że coś nam się nie uda – często jest częścią drogi do sukcesu Przedszkolaki zrozumiały, że jeśli naprawdę się czegoś pragnie, nie wolno się poddawać.

     • Udział w XVII Spartakiadzie Przedszkolnej

     • Przedszkolaki z grupy Ill i IV wraz z opiekunami 26 kwietnia reprezentowały Naszą społeczność na XVII Spartakiadzie Przedszkolnej organizowanej na terenie OSiR Huragan. Dzieci w duchu fair play dzielnie walczyły o Puchar Burmistrza Wolomina. Sprawdziły swoje umejętności w licznych konkurencjach sportowych oraz w olimpijskim konkursie wiedzy. Ważną rolę odegrali również nasi kibice, którzy w hali sportowej głośno dopingowali wszystkich sportowców okrzykami: "Tak się bawi przedszkole", "Tak się bawi Wołomin".

      To była piękna inicjatywa, która promuje zdrowy styl życia, sportowe zachowanie oraz pokazuje jedność wołomińskich przedszkoli.

      Dziękujemy Naszym reprezentantom za czystą sportową rywalizację, oraz wychowawczyniom za przygotowanie dzieci do podjęcia tego wyzwania.

     • Co brzmi w trzcinie? Koncert Filharmonii Narodowej

     • Jak co miesiąc gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków z Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wysłuchaliśmy koncertu pt. "Co brzmi w trzcinie?".

      Podczas koncertu dzieci zapoznały się dźwiękiem i wyglądem saksofonu. Saksofon to jeden z najmłodszych instrumentów akustycznych, został wymyślony przez belgijskiego konstruktora Adolphe’a Saxa. Instrument ten znalazł miejsce w muzyce jazzowej i rozrywkowej, a także klasycznej – solowej, orkiestrowej i kameralnej.

      Przedszkolaki dowiedziały się, że jest aż dziewięć odmian saksofonu, które różnią się od siebie brzmieniem i rozmiarem. Podczas koncertu mieliśmy okazję poznać cztery z nich, a także posłuchać kwartetu saksofonowego.

      Serdecznie dziękujemy muzykom z Filharmonii Narodowej za wspaniały występ i z niecierpliwością czekamy na kolejny.

     • Przyroda jest wieczna, jeśli jest bezpieczna!

     • 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji także nasze przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach z ekologią w tle. Dzieci miały okazję porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, wykonały piękne prace plastyczne a Grupa IV wzięła także udział w proekologicznym marszu zorganizowanym przez Przedszkole nr 5 im. Kota w Butach w Wołominie. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. Przedszkolaki wiedzą to doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.

     • Grupa V świętuje wygraną w Cool-kach!

     • Rodzicom, Nauczycielom oraz wszystkim Sympatykom naszej "Uszatkowej" placówki dziękujemy za wsparcie udzielone podczas trwania konkursu. Nasi wychowankowie z grupy V wygrali 2-godzinną zabawę w "Cool-kach"!

     • Sukces Naszego przedszkolaka!

     • Wśród naszych przedszkolaków kryją się prawdziwe diamenty! Na zdjęciu przedstawiamy pracę Wiktora z gr.IV, która została wyróżniona l miejscem w konkursie organizowanym przed MDK na wykonanie pracy plastycznej z surowców wtórnych.

      Laureatowi gratulujemy kolejnego sukcesu! Wspaniale rozwijasz swoje talent

     • Sensosmyki w akcji!

     • W ostatnim czasie, każda z grup w naszym przedszkolu uczestniczyła w zajęciach kreatywnych. Dzieci tworzyły urozmaicone prace plastyczno - techniczne, wykorzystując do tego np. produkty spożywcze czy masę ceramiczną, lub uczestniczyły w zajęciach sensoplastycznych.

      Na efektywność nauczania wpływa w dużej mierze zaangażowanie ucznia. Zainteresowanie wśród dzieci z pewnością wzbudzają kreatywne zabawy, w których mogą się wykazać swoją inwencja twórczą - jednocześnie doskonale się bawiąc. Odpowiednio poprowadzone zajęcia pozwalają wyeliminować poczucie zniechęcenia i nudy, a także rozwijają przedszkolaki pod kątem psychomotorycznym oraz fizycznym.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • W zdrowym ciele, zdrowy duch. Dzień sportu

     • "Żeby zdrowym być na duchu,

      dbaj by ciało było w ruchu,

      bo ruch ciału sił da wiele

      i duch zdrowy będzie w ciele."

                                   M. Brykczyński

       

      5 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, kształtowanie postawy prozdrowotnej, nabywanie wiary we własne siły i możliwości, a także wdrażanie do współdziałania w grupie, integracja grupy przedszkolnej.

      Tego dnia przedszkolaki uczestniczyły w przeróżnych konkurencjach i zabawach ruchowych, grach sportowych oraz ćwiczeniach gimnastycznych w sali i na świeżym powietrzu. Podczas sportowych wyzwań przedszkolaki wykazały się niesamowitą zwinnością, zręcznością a także sprytem. Przekonały się także, że sport to bardzo przyjemna forma spędzania czasu, która nie tylko daje nam przy tym wiele radości ale także poprawia naszą kondycję fizyczną.

     • Informacja nt. rekrutacji i potwierdzenia woli

     • Szanowni Państwo,

      listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych wywieszone są w przedszkolu.

      UWAGA!!!

      Rodzice kandydatów zakwalifikowanych w terminie od do 10-04-2024 godz. 12:00 zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do placówki kwalifikacji. Potwierdzenie woli przyjęcia można dokonać elektronicznie lub osobiście w placówce kwalifikacji. W celu elektronicznego potwierdzenia woli rodzic loguje się konto kandydata i korzysta z opcji potwierdź wolę przyjęcia. Weryfikacja oraz możliwość potwierdzanie woli przyjęcia od strony użytkownika placówki jest dostępna w zakładce Menadżer placówki.

      Uwaga!!!

      Niepotwierdzenie w terminie woli przyjęcia będzie traktowane jako rezygnacja z przyjęcia kandydata do danej placówki.