• Z Filharmonią Narodową poznajemy kapryśne charaktery żywiołów

     • W środę 22 maja odbył się koncert dla dzieci z cyklu "Spotkania z muzyką" w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej . Koncert nosił tytuł "Podróż przez cztery żywioły". 

      Podczas koncertu muzycy zaprezentowali nam za pomocą instrumentów dźwięki imitujące cztery żywioły: ognia, wody, ziemi i powietrza. A było to możliwe dzięki takim instrumentom jak: gitara, flet, akordeon oraz bęben.

      Dzieci z wielkim zaciekawieniem wsłuchiwały się w dźwięki poszczególnych instrumentów. Dzięki nim znalazły się w brawnym świecie, ogarniętym przez żywioły i wspólnie stworzyły muzyczne obrazy odwzorowujące otaczającą  nas, nieokiełzanną siłe netury. Na koniec nagrodziły artystów gromkimi brawami.

     • W przedszkolu, jak w ulu! Krótka historia bartnictwa

     • 21.05.2024r. odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty pszczelarskie. Zostały one przeprowadzone przez Panią animatorkę z inowrocławskiej ModrejSovy. Podczas zajęć dzieci mogły dowiedzieć się kim jest pszczelarz, czym jest ul, co to pszczela rodzina, a także jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata.

      Podczas spotkania przedszkolaki poznały krótką historię pszczelarstwa i bartnictwa. Wysłuchały również wykładu o narzędziach, jakimi posługują się pszczelarze, dzięki czemu łatwiej było im zrozumieć, jak tak naprawdę wygląda praca w pasiece. Na koniec części praktyczniej przedszkolaki z każdej grupy wiekowej wykonały świeczki z wosku pszczelego oraz wzięły udział w degustacji różnego rodzaju miodów.

      Cieszymy się niezmiernie, że nasze przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w tego typu aktywnoścach, które sprawiają, że rozwijają swoją twórczą postawę, a także kreatywne spojrzenie na otaczający nas świat.

     • Gotowi do drogi! Z "Autochodzikiem" w świat!

     • 21 i 23 czerwca na Naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej z Wołominia pod hasłem "Bezpieczeństwo na drodze".

      Podczas zajęć dzieci w aktywny sposób utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Było to możliwe dzięki zabawie w powstałym na tę okoliczność "miasteczku ruchu drogowego". Przedszkolaki uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, a przy pomocy "autochodzików" utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

      Jeszcze raz bardzo dziękujemy przedstawicielom Straży Miejskiej z Wołominia, a w szczegóności p. Agnieszcze Korcz za cenną i ciekawą lekcję o bezpieczeństwie.

     • Z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej

     • 30.04.2024r. Grupy II, III, IV i V udały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie, a najmłodszą grupę odwiedził Pan Strażak - ogniomistrz Kamil Krauze. Celem tego spotkania było zapoznanie z pracą strażaka, wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu oraz przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

      Dzieci z  entuzjazmem podziwiały wóz strażacki i całe umundurowanie potrzebne do udziału w akcji gaśniczej. Przedszkolaki przypomniały sobie także, w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, oraz utrwaliły numer alarmowy – 112. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

     • Rola i zadania Straży Miejskiej

     • W ubiegłym tygodniu nasze przedszkole nawiedził wyjątkowy gość. Była to Pani Strażniczka ze Straży Miejskiej w Wołominie. Pani Strażniczka chętnie podzieliła się z dziećmi wiedzą na temat swojego zawodu i należących do niej obowiązków w codziennej pracy. Wspólnie przypomnieliśmy sobie najważniejsze numery alarmowe, proste znaki drogowe, a także przepisy ruchu drogowego mamy w małym paluszku. Na zakończenie każde z dzieci mogło zobaczyć z bliska gadżety potrzebne Strażnikowi Miejskiemu w codziennej pracy a także pokolorować tematyczne kolorowanki.

      Bardzo dziękujemy za tę cenną lekcję i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które będzie miało miejsce pod koniec maja.