• Uszatkowe zajęcia muzyczno-ruchowe

     • Taniec, śpiew, muzyka, gra na instrumentach, improwizacje instrumentalne i ruchowe to elementy wychowania muzyczno-ruchowego, które Nasze przedszkolaki bardzo lubią. Dzieci  z zabawie odtwarzają przebieg muzyczny utworu za pomocą ruchów ciała, rozwijają przy tym słuch muzyczny oraz zaspakajają swoją potrzebę ruchu i aktywności. Nasze małe "Uszatki" pod okiem Pani Idy uczą się wrażliwości na muzykę, sztukę, stają się bardziej samodzielne, inteligentne, aktywne ruchowo oraz sprawne fizycznie.

     • Nasze maluchy to największe ZUCHY!

     • Za nami pierwszy tydzień naszych maluszków w Przedszkolu. Dzieci znają się dopiero kilka dni, a już stworzyły taki super zespół, że aż miło popatrzeć. Z pomocą swoich cioć poznają nowe miejsce, nawiązują pierwsze relacje, a przede wszystkim świetnie się bawią.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:)

       

     • Wrzesień miesiącem logopedycznych badań przesiewowych

     • "Chodzi mi o to, aby język giętki

       Powiedział wszystko, co pomyśli głowa".

                                                     Juliusz Słowacki

       

      Nasza przedszkolna logopedka Pani Ania, we wrześniu intensywnie prowadzi przesiewowe badania logopedyczne. Są one szybką i orientacyjną oceną mowy dziecka, sprawdzającą czy mowa rozwija się prawidłowo, czy też może występują jakieś opóźnienia lub zaburzenia, które powinny być zbadane w dokładnym badaniu logopedycznym. Celem badania przesiewowego jest więc wyselekcjonowanie dzieci, u których mowa nie rozwija się prawidłowo.

     • Szczepienia!

     • Kuratorium Oświaty                                                                                         Warszawa, dn. 04 maja 2023 r.          

      w Warszawie 

      Al. Jerozolimskie 32, 

      00-024 Warszawa

       

       

       

      Szanowni Państwo,

       

      Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że zgodnie z Rekomendacjami Wojewody Mazowieckiego z posiedzenia Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z dnia 23 marca 2023 r. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie została ujęta   w punkcie nr 6, jako instytucja odpowiedzialna, za przeprowadzenie akcji informacyjnej i popularyzującej wykonanie szczepień profilaktycznych w szczególności skierowanej do dzieci w wieku szkolnym, w tym dzieci uchodźców z Ukrainy.

      W związku z powyższym udostępniam poniżej link do materiałów na temat szczepień ochronnych. Aby obejrzeć materiały lub zapisać je na dysku swojego komputera konieczne jest wprowadzanie poniższego hasła: ko@AJ2832 http://kuratorium.waw.pl/szczepienia-zalaczniki

      Zwracam się z prośbą o upowszechnienie powyższych informacji wśród rodziców i nauczycieli.

       

        Z poważaniem

      MAZOWIECKI

      WICEKURATOR OŚWIATY

      /-/

      Dorota Skrzypek

       

     • 🌸🌷 Pierwszy Dzień Wiosny – Pokaz Mody Wiosennej 🌸🌷

     • 🌸🌷 Pierwszy Dzień Wiosny – Pokaz Mody Wiosennej 🌸🌷

       

       

      21marca nadeszła nasza ukochana kalendarzowa wiosna, na którą bardzo czekaliśmy. 🌸

       

      Nasze Przedszkolaki z tej okazji wzięły udział w Wiosennym Pokazie Mody. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ dzieci mogły zaprezentować się w strojach, które same sobie wybrały a nawet stworzyły. Pomysłowość Dzieci i Rodziców była naprawdę ogromna. Do ich przygotowania wykorzystali bowiem: bibułę, kolorowe brystole, farbki, piórka i inne różnorodne materiały, których nie sposób tutaj wyliczyć.

       

      Na naszym wybiegu mody nie zabrakło m.in. żabek, motylków, bocianów, wiosenek, listków, biedronek czy zajączków. Wiosenną łąkę odwiedził nawet żuk i świetlik a całość dopełniały stroje kolorowych kwiatów. Kreatywność dzieci zrobiła na nas – nauczycielach naprawdę wielkie wrażenie.

       

      Nauczyciele zadbali o wiosenny wybieg, zorganizowali wspólne gry i zabawy a także na zakończenie każde z dzieci otrzymało mały upominek.

       

      W tym dniu w Przedszkolu zagościła prawdziwa Wiosna, która mamy nadzieję, zostanie z nami już na dobre. 🌸

       

       

       

       

       

      Katarzyna Pietrzyk

      Izabela Bruzik

     • Światowy Dzień Wody

     • 💧 Światowy Dzień Wody 💧

       

       

      22 marca obchodzony jest na całym świecie Dzień Wody 💦💧

      Również nasze Przedszkolaki dołączyły do tej pięknej akcji. Dowiedziały się pokrótce, jak kryzys klimatyczny zaburza cykl wodny, powodując tym samym, że dostęp do wody staje się nieprzewidywalny.

      Niektóre regiony świata doświadczają nadzwyczajnych okresów suszy, inne coraz bardziej dotkliwych i częstszych powodzi i burz, a niektóre muszą stawić czoła obu tym skrajnościom.

       

      Dzieci dowiedziały się, że do wytworzenia wszystkiego co nas otacza niezbędna jest woda. Poznały także znaczenie słów „wirtualna woda”, czyli, że woda, która płynie w naszym kranie to nie jedyna woda, którą zużywamy. Woda potrzebna jest do wytworzenia ubrań, jedzenia, w rolnictwie, w przemyśle a także, że każdy przedmiot codziennego użytku potrzebuje wody w procesie produkcji.

       

      Dzieci zastanawiały się nad tym jak można ograniczyć zużycie wody, co zrobić by ją bardziej szanować, m.in. wybierać jedzenie, ubranie i transport, które zużywają mniej wody; pić wodę z kranu zamiast wody butelkowanej; szanować wodę podczas mycia rąk czy zębów.

       

      Nasze przedszkolaki na zakończenie uczestniczyły w eksperymencie "Co pływa, co tonie", wykonały plakat „Woda wokół nas” oraz wzięły udział w wielu wodnych grach i zabawach. 💙💦

       

       

       

      Katarzyna Pietrzyk

      Izabela Bruzik

     • Dzień Matematyki

     •  

      Dzień Matematyki w przedszkolu

       

      ,,Matematyka nie jest trudna ani nudna.

       Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka”

                                                                                                                                             /Arystoteles/

       

      Dnia 14 marca 2023 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Matematyki.

      Z tej okazji każda z Pań przygotowała dla swojej grupy różnorodne zabawy, konkursy i zajęcia kształtujące kompetencje matematyczne dzieci. Tego dnia przedszkolaki m.in. liczyły, klasyfikowały, ważyły, kodowały, układały rytmy, rozpoznawały kolory. Dużo radości sprawiła dzieciom podróż do  Krainy Figur Geometrycznych.  Przedszkolaki przekonały się, że matematyka nie jest nudna, wręcz przeciwnie może być ciekawa, przyjemna i daje dużo radości.

      To był wspaniały dzień, pełen matematycznych wyzwań J

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

       

      Izabela Bruzik

      Katarzyna Pietrzyk

     • Dzień Dinozaura

     •  

      Dzień Dinozaura w przedszkolu

      24 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto – Dzień Dinozaura.

      Tego dnia przedszkolaki przeniosły się do fascynującego świata prehistorycznych gadów. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne, z których poznały historię dinozaurów, dowiedziały się, jak żyły i wyglądały dinozaury, dlaczego wyginęły, a także dowiedziały się kim jest paleontolog.  Dzieci podczas zajęć z wielką ciekawością podążały tropami dinozaurów, wykonały szkielet dinozaura, nie zabrakło również zabaw odkrywczo-badawczych, muzycznych, ruchowych, a także prac plastycznych.

      To był wspaniale spędzony czas!

      Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za przyniesienie książek i zabawkowych dinozaurów.

      Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację J

       

      Izabela Bruzik

      Katarzyna Pietrzyk 

     • Wizyta w kinie naszych przedszkolaków.

     • Wizyta w kinie naszych przedszkolaków

       

       

      W miniony poniedziałek wszystkie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do kina Helios
      w Galerii Wołomin. Dwie najmłodsze grupy, czyli Grupa I i II obejrzały bajkę pt. "Mama Mu wraca do domu".

       

      Mama Mu to nietypowa krowa, która jest zawsze wyluzowana i nigdy się nie nudzi. Zamiast siedzieć na łące woli próbować nowych rzeczy. Mama Mu zainspirowana historiami o odległych zakątkach świata, postanawia opuścić zagrodę i wyruszyć w daleką podróż z nowopoznanym bocianem. Jej przyjaciel, Pan Wrona, nie podziela optymizmu Mamy Mu a ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Krowa musi odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytania: czym jest dom i skąd mamy wiedzieć, gdzie się znajduje.

       

      Pozostałe zaś grupy świetnie bawiły się na bajce pt."Kot w Butach" czyli o przygodach podstępnego kota.

       

      Tym razem Kot w butach wyrusza w podróż, by odnaleźć mityczne "ostatnie życzenie". Tylko dzięki niemu, jest w stanie odzyskać swoje dziewięć żyć.

       

      Wizytę w kinie uważamy za bardzo udaną i pełną niezapomnianych wrażeń.

      Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć :)

       

      Katarzyna Pietrzyk

      Izabela Bruzik

       

       

     • Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu.

     • Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu

      ,,Jest taki jeden, no może dwa dni

      w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka …

      Łza wówczas się kręci w oku…o tym

      ważnym Święcie dobrze pamiętamy

      i dla naszych Dziadków  niespodzianki

      mamy”

      W styczniu w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci                         i Dziadka. Dzieci pod czujnym okiem wychowawców przygotowały dla swoich babć                i dziadków najpiękniejsze życzenia wyrażone wierszem, tańcem i piosenką. W ten sposób chciały podziękować za opiekę, troskę, cierpliwość i zrozumienie. Ale przede wszystkim za bezgraniczną miłość już od pierwszych chwil życia.

      Po części artystycznej dzieci wręczyły babciom i dziadkom  własnoręcznie przygotowane upominki oraz zaprosiły na pyszny tort.  Zaproszeni goście opuszczając salę bardzo dziękowali wychowawcom za przygotowanie uroczystości, za wkład pracy, a przede wszystkim za pamięć.

      To były wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i wzruszeń.

      Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku i zaangażowanie przy obsłudze gości.

      Kochanym Babciom i  drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, stu lat życia i radości.

      Zapraszamy do galerii zdjęć J

     • Nasze uczestnictwo w konkursach i akcjach charytatywnych

     • Nasze uczestnictwo w konkursach i akcjach charytatywnych

       

       

      Miło nam poinformować, że w ostatnim czasie nasze przedszkole wzięło udział w kilku konkursach i akcjach charytatywnych.

       

      W konkursie organizowanym przez Straż Miejską Wołominie pt. "Najpiękniejsza ozdobą choinkowa" zajęliśmy I miejsce. W ramach nagrody dzieci ubrały choinkę oraz zapoznały się
      z pracą strażnika miejskiego, a także mieli możliwość obejrzenia miejskiego monitoringu co bardzo im się spodobało. Pod koniec wizyty każdy dostał zasłużony medal ze słodkim poczęstunkiem.

       

      Jak co roku nasze przedszkole dołączyło także do Ogólnopolskiej Akcji pt. "Dzień przedszkolaka
      to ważne święto – uczcijmy je razem tańcem i piosenką". Dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w tym dniu w grach i zabawach ruchowych oraz zabawach tematycznych.

       

      Dwie Grupy wzięły także udział w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski
      w Warszawie pt. "Ekocyrkularni", który popularyzuje wiedzę o gospodarce o obiegu zamkniętym. Dzieci uczestniczyły w cyklu warsztatów, dzięki którym dowiedziały się jak segregować śmieci,
      co można włożyć, a czego nie do poszczególnych pojemników. Ponadto stworzyły bardzo ciekawe projekty tego, do czego można wykorzystać śmieci. Znalazły się wśród nich np.: sygnalizator, konewka, karmik dla ptaków. Następnego dnia dzieci poznały poszczególne etapy przetwarzania odpadów - tworząc makietę.

       

      W akcji pt. "Pomóż dzikom wrócić do lasu" również udało nam się zebrać największą ilość żołędzi.

       

      Tuż przed świętami nasze przedszkole wzięło również udział w akcji charytatywnej
      "Serce za odwagę". Nasze dzieci przygotowywały kartki świąteczne dla weteranów wojennych, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. 

       

      Przedszkolaki z Grupy IV wzięły także udział w spektaklu z okazji Dnia Babci i Dziadka
      pt. "Taneczne życzenia". Dzieci zaprezentowały układ taneczny do piosenki " Babuszki, staruszki". Wypadły przepięknie. Jesteśmy bardzo dumni z naszych wychowanków.  Miejski Dom Kultury nagrodził nasze artystki dyplomami.

       

      Z tego miejsca chcemy bardzo podziękować wszystkim rodzicom, gdyż wszystkie
      te przedsięwzięcia nie udałyby się bez Państwa pomocy.

       

      Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć na naszym Facebook'u :)

      https://www.facebook.com/p10wolomin

       

       

      Katarzyna Pietrzyk

      Izabela Bruzik

     • REKRUTACJA 2023/2024

     • Rekrutacja do przedszkola

      Postępowanie rekrutacyjne do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2023/2024 na terenie Gminy Wołomin

      Rodzice/opiekunowie prawni dziecka, które aktualnie korzysta z wychowania przedszkolnego w publicznym przedszkolu składają na kolejny rok szkolny Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu w terminie od 13 lutego do 22 lutego 2023 roku. Dzieci te mają ustawowo zagwarantowane miejsce i tym samym nie muszą brać udziału w rekrutacji.

      UWAGA! Niezłożenia deklaracji skutkuje koniecznością wzięcia udziału w postepowaniu rekrutacyjnym.

      Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2023/2024

      Rodzice dziecka zobowiązanego do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego (6-latek) lub mającego prawo do wychowania przedszkolnego (dziecko w wieku od 3 do 5 lat), niekorzystającego z możliwości kontynuacji wychowania przedszkolnego, w ramach rekrutacji składają tylko jeden wniosek do przedszkola lub szkoły z oddziałem przedszkolnym pierwszego wyboru. We wniosku złożonym do przedszkola pierwszego wyboru można dodatkowowybrać placówkę drugiego lub trzeciego wyboru.

      Nabór na wolne miejsca prowadzony będzie do:

      1. Przedszkola nr 2 im. Pyzy Wędrowniczki z siedzibą przy ul. Polnej 32;
      2. Przedszkola nr 5 im. Kota w butach z siedzibą przy ul. Broniewskiego 2;
      3. Przedszkola nr 6 im. Bajka z siedzibą przy ul. Kościelnej 70;
      4. Przedszkole nr 8 im. Czerwonego Kapturka w nowej siedzibie przy ul. Wiejskiej 6;
      5. Przedszkola nr 9 im. Jasia i Małgosi z siedzibą przy ul. Piłsudskiego 15;
      6. Przedszkola nr 10 im. Misia Uszatka z siedzibą przy al. Armii Krajowej 56;
      7. Przedszkola im. Pszczółki Mai w Duczkach wchodzące w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Duczkach z siedzibą przy ul. Szosa Jadowska 37;
      8. Przedszkola im. Małych Odkrywców w Leśniakowiźnie wchodzące w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Leśniakowiźnie z siedzibą przy ul. Kasprzykiewicza 153;
      9. oddziału przedszkolnego (roczne przygotowanie przedszkolne) w Szkole Podstawowej im. I. J. Paderewskiego w Zagościńcu z siedzibą przy ul. Szkolnej 1;
      10. Przedszkoli Publicznych „Bambi” z siedzibą w Duczkach przy ul. Szosa Jadowska 9 i Lipinkach przy ul. Wiśniowej 1;
      11. Przedszkola Publicznego „Kraina Przedszkolaków” z siedzibą przy ul. Kurkowej 15 oraz do oddziałów przy ul. Niepodległości 19;
      12. Publicznego Przedszkola „Baśniowa Kraina” z oddziałami integracyjnymi z siedzibą przy ul. Orwida 22;
      13.  Publicznego Przedszkola „Zaczarowany Zamek” z siedzibą przy ul. Czarnieckiego 112A.

      W postepowaniu rekrutacyjnym mogą wziąć udział dzieci:

      • z odroczonym obowiązkiem szkolnym*,

      • sześcioletnie (urodzone w 2017 roku)

      • pięcioletnie (urodzone w 2018 roku),

      • czteroletnie (urodzone w 2019 roku),

      • trzyletnie (urodzone w 2020 roku).

      Harmonogram postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2023/2024

      L.p.Rodzaj czynnościTermin w postępowaniu rekrutacyjnymTermin w postępowaniu uzupełniającym

      1.Złożenie przez rodziców/opiekunów prawnych deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnegood 13 lutego 2023 r. do 22 lutego 2023 r. do godz. 15.00–

      2.Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnymod 1 marca 2023 r. od godz. 9.00 do 15 marca 2023 r. do godz. 14.00od 31 maja 2023 r. od godz. 9.00 do 6 czerwca 2023 r.  do godz. 14.00

      3.Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych **5 kwietnia 2023 r. do godz. 12.0015 czerwca 2023 r. do godz. 12.00

      4.Potwierdzenie przez rodziców/opiekunów prawnych kandydata woli przyjęcia ***od 5 kwietnia 2023 r.  od godz. 13.00 do 14 kwietnia 2023 r. do godz. 14.00od 15 czerwca 2023 r. godz. 13.00 do 19 czerwca 2023 r. do godz. 14.00

      5.Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych18 kwietnia 2023 r. do godz. 15.0020 czerwca 2023 r. do godz. 12.00

      ** Jeśli dziecko nie zostało zakwalifikowane do żadnego z wybranych przedszkoli, rodzicom/opiekunom prawnym zostanie wskazane inne przedszkole jako propozycja miejsca realizacji wychowania przedszkolnego.

      ***UWAGA! Niepotwierdzenie woli w powyższych terminach jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w danej placówce i będzie skutkować skreśleniem z listy kandydatów zakwalifikowanych.

      Wypełnianie wniosku

      Wniosek o przyjęcie kandydata należy wypełnić w systemie dostępnym na https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gminawolomin

      Rodzice/opiekunowie prawni ubiegający się o miejsce w przedszkolu oddziale przedszkolnym w szkole dla swojego dziecka rejestrują się w systemie poprzez wpisanie numeru PESEL dziecka.

      Następnie należy wypełnić interaktywny Wniosek o przyjęcie kandydata, któremu zostanie nadany unikalny numer ID. We Wniosku należy wpisać wszystkie dane dziecka, wskazać placówkę, do której aplikują Państwo o przyjęcie dziecka. Można wybrać maksymalnie 3 placówki, wskazując według preferencji wyboru (od najbardziej preferowanej na 1 miejscu do najmniej preferowanej na 3 miejscu).

      * Rodzice/opiekunowie prawni dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym w celu wypełnienia wniosku zgłaszają się do wybranej placówki pierwszego wyboru.

      Składanie wniosku

      Składanie wniosku o przyjęcie kandydata do przedszkola elektronicznie:

      − Rodzice/opiekunowie prawni posiadający profil zaufany, mogą wypełnić wniosek wraz z wymaganymi załącznikami drogą elektroniczną, bez konieczności dostarczania wniosku w formie papierowej do przedszkola.

      UWAGA! Wniosek należy wypełnić elektronicznie i podpisać elektronicznie. Nie wypełnienie tego warunku w całości skutkuje pozostawieniem wniosku bez rozpatrzenia.

      Składanie wniosku o przyjęcie kandydata do przedszkola w postaci elektronicznej:

      − Rodzice/opiekunowie prawninie mający możliwości podpisania wniosku w formie elektronicznej, wypełniająwniosek w formie elektronicznej, następnie drukują, podpisująi wraz ze stosownymi dokumentami i oświadczeniami, składają w przedszkolu preferowanym jako pierwszy wybór.

      UWAGA! Wniosek należy wypełnić elektronicznie oraz wydrukować, podpisać (oboje rodzice/opiekunowie prawni)i złożyć wraz z wymaganymi dokumentami w przedszkolu pierwszego wyboru. Nie wypełnienie tego warunku w całości skutkuje pozostawieniem wniosku przesłanego tylko poprzez aplikację lub złożonego tylko w wersji papierowej bez rozpatrzenia.

      Instrukcja postępowania z aplikacją Nabór

      • wejdź na stronę https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gminawolomin

      • zapoznaj się z ofertą edukacyjną (ikona po lewej stronie)

      1. Kliknij „Zgłoś kandydaturę”.

      2. Przeczytaj informację i wpisz nr PESEL dziecka.

      3. Wybierz preferowane placówki.

      4. Uzupełnij dane o kandydacie.

      5. Wprowadź hasło w celu utworzenia konta (za jego pomocą będzie można zapoznać się z

      wynikami rekrutacji).

      6. Uzupełnij dane dotyczące kryterium.

      7. Wydrukuj Wniosek o przyjęcie kandydata, w przypadku składanie wersji papierowej w placówce, natomiast w przypadku składania elektronicznego należy podpisać profilem zaufanym i przesłać.

      Wzory świadczeń znajdują się w ikonie – „Pliki do pobrania”.

      Więcej szczegółowych informacji dotyczących aplikacji Nabór w przewodniku dla rodziców i opiekunów, który znajduje się w folderze Pliki do pobrania.

      Kryteria rekrutacyjne oraz (dokumenty niezbędne do potwierdzenia spełniania kryteriów)

      Do publicznego przedszkola i oddziału przedszkolnego w szkole przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze Gminy Wołomin.

      W przypadku większej liczby kandydatów niż wolnych miejsc, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

      1) wielodzietność rodziny kandydata (oświadczenie rodzica);

      2) niepełnosprawność kandydata (orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;

      3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata (orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;

      4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata (orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ;

      5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata (orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ;

      6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie (prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem);

      7) objęcie kandydata pieczą zastępczą (dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

      Za każde z wyżej wymienionych kryteriów można uzyskać po 1000 punktów.

      Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z poźn. zm.):

      *wielodzietność rodziny – należy przez to rozumieć rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci (art. 4 pkt 42 ustawy Prawo Oświatowe);

      **samotne wychowywanie dziecka – należy przez to rozumieć wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem (art. 43 ustawy Prawo Oświatowe).

      W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego dodatkowo są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący (Uchwała nr XLIV-17/2022 Rady Miejskiej w Wołominie z dnia 24 stycznia 2022 r. w sprawie kryteriów rekrutacji do publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Wołomin i określenia dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia).

      Kryteriami oraz dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów są:

      1. dziecko sześcioletnie objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym oraz dziecko pięcioletnie i dziecko z odroczonym obowiązkiem szkolnym, ubiegające się o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej położonej w odległości do 3 km od miejsca zamieszkania (oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego kandydata o miejscu zamieszkania w odległości do 3 km od przedszkola, do którego ubiega się o przyjęcie) – 100 pkt;
      2. dziecko, którego rodzice/opiekunowie prawni mieszkają w Wołominie i rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Wołominie (kopia pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego, w którym zostało złożone zeznanie, lub zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające fakt złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty), lub urzędowe poświadczenie odbioru wydane przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO)) – 80 pkt;
      3. dziecko, którego jeden rodzic/opiekun prawny mieszka w Wołominie i rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Wołominie (kopia pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego, w którym zostało złożone zeznanie, lub zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające fakt złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty), lub urzędowe poświadczenie odbioru wydane przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO)) – 40 pkt;
      4. dziecko, którego oboje rodzice/opiekunowie prawni pracują, wykonują pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą (zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu albo zaświadczenie o wykonywaniu pracy na podstawie umowy cywilno – prawnej, oświadczenie o prowadzeniu gospodarstwa rolnego, wydruk ze strony internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej albo informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, zaświadczenie ze szkoły/uczelni potwierdzające naukę w trybie dziennym) – 25 pkt;
      5. rodzeństwo kandydata uczęszcza do wybranego przedszkola (potwierdza na wniosku dyrektor przedszkola) – 15 pkt;
      6. dziecko, którego rodzeństwo kandyduje do przedszkola wskazanego na pierwszej pozycji we wniosku o przyjęcie (potwierdza na wniosku dyrektor przedszkola) – 5 pkt.

      Procedura odwoławcza

      W terminie 3 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do danego przedszkola/szkoły.

      Uzasadnienie sporządza się w terminie 3 dni od dnia złożenia ww. wniosku.

      W terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

      Dyrektor ma 3 dni na rozpatrzenie odwołania.

      Na rozstrzygnięcie dyrektora danego publicznego przedszkola/szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.

      W dniach od 31 maja 2023 r. do 20 czerwca 2023 r. w tych przedszkolach, które będą dysponowały wolnymi miejscami zostanie przeprowadzone postępowanie uzupełniające.

      Deklaracja o kontynuowaniu. 

      deklaracja_kontynuowania(1).docx

       

       

       

       

     • Szkoła do Hymnu!!!

     • Nasze Przedszkole brało udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 20,5 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz prawie 360 placówek polonijnych z całego świata.  

      szkoladohymnudyplom2022_(1).pdf​​​​​​​     • „Mój przyjaciel Miś" – przedszkolny konkurs  plastyczny z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

     •  

       

      „Mój przyjaciel Miś" – przedszkolny konkurs  plastyczny z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

       

      Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.

       

      Cele konkursu:

      • przybliżenie najmłodszym historii powstania pluszowego misia,

      • inicjowanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych dzieci poprzez przedstawienie sylwetek misiów jako bohaterów literackich,

      • kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych,

      • rozwijanie umiejętności manualnych dzieci,

      • rozwijanie wrażliwości estetycznej,

      • kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej.

       

      Prace można wykonać techniką dowolną, na bloku technicznym w formacie A-4.

      Przy ocenie prac najwyżej punktowane będą: samodzielność wykonania, pomysłowość, stopień trudności techniki, staranność wykonania.

      Podpisaną pracę należy złożyć do 22.11.2022  roku do wychowawców grup.
       

                                                               Czekamy na Wasze prace!

       

      Regulamin  konkursu plastycznego „Mój Przyjaciel Miś”

       

      Regulamin konkursu dostępny jest u wychowawców grup oraz  na stronie internetowej przedszkola.

      Organizatorem konkursu jest Przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka w Wołominie.

      Konkurs przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 10 im. Misia Uszatka w Wołominie.

      Prace powinny być wykonane w formacie A-4, kartka z bloku technicznego.

      Technika wykonania prac jest dowolna np. malarstwo, grafika, rysunek, wyklejanka, lub inne techniki na płaskim podłożu umożliwiającym prezentację prac na wystawie.

      Każda praca musi być opisana metryczką - z przodu - imię i nazwisko dziecka, grupa.

      Prace wykonane i opisane zgodnie z regulaminem należy składać do 22.11.2022 roku do wychowawców grup.

      Jeden uczestnik może złożyć tylko jedną pracę. Nie przyjmujemy prac wykonanych zbiorowo.

      Prace konkursowe oceni Komisja powołana przez organizatora konkursu.

      Zostaną przyznane nagrody:  I, II, III miejsce.

      Każda osoba biorąca udział w konkursie otrzyma słodki upominek.

      Wyniki konkursu oraz rozdanie nagród odbędzie się 25 listopada podczas uroczystego apelu.

      Złożenie pracy na konkurs jest równoznaczne z uznaniem powyższego regulaminu oraz z wyrażeniem zgody na wykorzystanie i opublikowanie danych dotyczących wyników Konkursu na Facebooku Przedszkola.

       

     • Profilaktyka jodowa - ważne informacje !

     • Lista punktów wydawania tabletek z jodkiem
      potasu na terenie gminy Wołomin
      Do punktów należy udać się dopiero po opublikowaniu komunikatu w mediach. Rząd może
      wykorzystać różnego rodzaju kanały, aby jak najszybciej dotrzeć do mieszkańców z
      informacją o wystąpieniu zagrożenia (np. poprzez wysłanie powiadomienia SMS).
      I Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Nałkowskiego
      ul. Sasina 33, 05-200 Wołomin
      Zespół Szkół nr 3
      III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła
      II
      ul. Kazimierza Wielkiego 1, 05-200 Wołomin
      Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Łukasiewicza
      al. Armii Krajowej 81, 05-200 Wołomin
      Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
      ul. Piłsudskiego 53, 05-200 Wołomin
      Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marynarki Wojennej RP
      ul. 1 Maja 33, 05-200 Wołomin
      Sportowa Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Olimpijczyków
      ul. Lipińska 16, 05-200 Wołomin
      Szkoła Podstawowa nr 7 im. Królowej Jadwigi
      ul. Poprzeczna 6, 05-200 Wołomin
      Zespół Szkolno-Przedszkolny w Duczkach
      Przedszkole im. Pszczółki Mai i Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Duczkach
      ul. Szosa Jadowska 37, 05-200 Duczki
      Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
      ul. Szkolna 1, 05-200 Zagościniec
      Zespół Szkolno-Przedszkolny w Leśniakowiźnie
      Przedszkole im. Małych Odkrywców i Szkoła Podstawowa
      ul. Kasprzykiewicza 153, 05-200 Leśniakowizna
      oraz
      Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej nr 1 w Wołominie
      ul. Prądzyńskiego 11, 05-200 Wołomin
      Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej nr 2 w Wołominie
      ul. Wileńska 74, 05-200 Wołomin
      Więcej informacji na temat rządowej akcji oraz ulotki preparatów i sposob dawkowania można
      znaleźć na stronie: https://wolomin.org/jodek-potasuv

     • Porozumienia z rodzicami dzieci nowo przyjętych na rok szkolny 2022/2023.

     •  

      UWAGA RODZICE !!!

      W dniach 20.06.22(tj. poniedziałek) godz. 9.00-18.00 i 21.06.22r.(tj. wtorek) godz. 8-17.00 będą podpisywane Porozumienia z rodzicami dzieci nowo przyjętych na rok szkolny 2022/2023.

      Dni otwarte dla dzieci 3-letnich odbędą się w dniu

      24.06 i 27.06.22 w godz. 10.00-11.30

      dla dzieci 6-letnich w dniu 27.06.22 w godz.10-11.30. Proszę o przyniesienie kapci na zmianę. 

                                                                                                                                                 Dziękujemy