• Sport to zdrowie: pokaz judo

     • W progach Naszego przedszkola odbył się dziś pokaz judoków, którzy zaprezentowali elementy rozgrzewki oraz ćwiczeń charakterystycznych dla tej dyscypliny sportu. Podczas spotkania podkreślali, że judo to sport uczący ogromnej dyscypliny. Wspominali również, że należy go uprawiać tylko pod nadzorem trenera. Prezentując swoje umiejętności nasi Goście z Klub SameJudo zachęcali dzieci do wdrażania i rozwijania aktywności ruchowej.

      Niech żyje maksyma "Sport to zdrowie"!

     • Obchody "Światowego Dnia Drzewa" w Naszym mieście

     • Na niedzielę 8 października przygotowana jest moc atrakcji - bezpłatne pokazy filmowe w Kino Kultura Wołomin oraz konkursy, zabawy edukacyjne z atrakcyjnymi nagrodami i spotkania ze specjalistami w parku przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich. Będzie to również kolejna okazja, żeby zdobyć sadzonkę drzewa lub krzewu - dla siebie, dla domu, dla czystego powietrza!

       

      Poniżej szczegóły program gminnych obchodów Światowego Dnia Drzewa:

      Kino Kultura, ul. Mickiewicza 9

      godz. 11:00 - pokaz filmów dla dzieci z serii „Była sobie Ziemia”

      godz. 12:30 - pokaz filmu pełnometrażowego pt. „Serce dębu” (wiek 7+)

      wstęp wolny dla mieszkańców gminy Wołomin

      Park przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich, ul. Nałkowskiego 17

      godz. 14:00-18:00 - spotkania z edukatorami, warsztaty, konkursy i zabawy edukacyjne z atrakcyjnymi nagrodami.

      Zachęcamy Państwa do świętowania „Światowego Dnia Drzewa” - informacje o atrakcjach na stronie Czysty Wołomin.

     • Ogólnopolska akcja ekologiczna "Sprzątamy dla Polski"

     • 4 października przedszkolaki z grupy III i V wzięły udział w VI edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej #SprzątamyDlaPolski. Inicjatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Dla Polski” i zostało objęte m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Celem akcji było zwrócenie uwagi społeczeństwa na ważny temat, jakim jest ochrona klimatu, oraz wyrobienie wśród dzieci i młodzieży postawy odpowiedzialności i dbałośći o nasze lokalne środowisko.

       

      Nasze przedszkolaki zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci wraz z wychowawcami ruszyły posprzątać teren w pobliżu naszego przedszkola. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem włączyły się w SPRZĄTANIE NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY. Napotkanym przechodniom pokazały swoja postawą, że każdy obywatel, nawet ten mały może prezentować postawę odpowiedzialności za los środowiska i realnie robić coś wielkiego dla wspólnego dobra, jakim jest nasze miasto.

      Zachęcamy do obejrzenia szerszej fotorelacji z akcji w mediach społecznościowych Przedszkola.

     • Z wizytą w Teatrze Baj

     • We wtorek, 3 października Przedszkolaki z grup: II, III, IV i V wybrały się na wycieczkę do warszawskiego Teatru Baj na wyjątkową i niezwykle barwną opowieść pt. ,,Niesamowite przygody skarpetek". Spektakl powstał na podstawie znanej naszym przedszkolakom serii książek Justyny Bednarek zatytułowanej ,,Nowe przygody dziesięciu skarpetek".

      Podczas spektaklu dzieci zapoznały się ze specyfiką teatru, mogły podziwiać świetną grę aktorów, choreografię oraz scenerię. Wizyta ta, była również doskonałą okazją do podjęcia rozmów z dziećmi nt. zasad zachowania w miejsach kultury oraz zgłębiania słownictwa związanego z teatrem.

      Więcej zdjęć z Naszego wyjazdu na portalu społecznościowym Przedszkola.

     • Harmonogram wydarzeń na rok 2023/2024

     • Najbliższy rok będzie obfitował w wiele wydarzeń, akcji i przedsięwzięć. To będzie dobry rok!

      Zapraszamy do zapoznania się z rocznym harmonogramem wydarzeń i uroczystości.

     • O Dniu Jabłka słów kilka

     • ​​​​​​"Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące

      a jako przekąska niezwykle sycące...​​​​​​​

      Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.

      Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!"

       

      28 września przypada Światowy Dzień Jabłka, mający na celu spopularyzowanie jedzenia tego najbardziej znanego owocu na świecie. Dzień ten Nasze przedszkolaki wykorzystały do zapoznania się z zaletami jedzenia jabłek oraz wzmocnienia zdrowych nawyków żywieniowych. Dzieci chętnie kosztowały zarówno surowe jabłka, jak i różne przetwory wykonane z tych owoców- soki, racuszki jabłkowe, szarlotki, suszone chipsy jabłkowe, musy... Przeprowadzone w dniu dzisiejszym zajęcia tematyczne obfitowały w zabawy z wykorzystaniem tego soczystego przysmaku. Było mnóstwo aktywności plastycznych, poznawczych, badawczych oraz wzmacniających tężyznę fizyczną. Jabłko jest dobre...na wszystko!​​​​​​​​​​​​​​

     • Świętujemy Dzień Przedszkolaka

     • Dzień Przedszkolaka to ważna data.

      Nie tylko dla dzieci, lecz dla całego świata.

      Dzieci są ważne, każdy to powie.

      Z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.

       

      Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został uchwalony przez Sejm RP we wrześniu 2013 roku. Święto obchodzone jest zawsze dnia 20 września. Jego celem jest podkreślanie ogromnego znaczenia edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Uroczystośc ta, dostarcza dzieciom okazji do celebracji, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

      Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji przedstawiającej jak nasze przedszkolaki świętowały swój ważny dzień. Więcej fotografi na profilu FB Naszego przedszkola.

       

       

     • Artyści Filharmonii Narodowej z wizytą w Naszym przedszkolu

     • W środę 20 września w naszym przedszkolu odbył się niezwykły koncert Filharmonii Narodowej, w ramach cyklu "Spotkania z muzyką. Małe filharmonie". Tego dnia znaleźliśmy się w zaczarowanym świecie dźwięków muzyki ludowej, która od zawsze towarzyszyła człowiekowi.​​​​​

      Koncert nawiązywał do obrazów z życia wsi i miasta. Wspaniałym śpiewom i tańcom, towarzyszyły tradycyjne instrumenty ludowe: skrzypce, fujarki, ksylofon, mandolina, gitara itp. To był niezwykły koncert, który dostarczył naszym małym słuchaczom dużo radości i niezapomnianych wrażeń.

     • Droga uzyskiwania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego

     • Orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydaje się dla dzieci i uczniów, wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy. Nasz przedszkolny pedagog specjalny-Pani Paulina- przygotowała informację nt. tego komu taka forma pomocy przysługuje, oraz jak i gdzie można ją uzyskać.

     • Uszatkowe zajęcia muzyczno-ruchowe

     • Taniec, śpiew, muzyka, gra na instrumentach, improwizacje instrumentalne i ruchowe to elementy wychowania muzyczno-ruchowego, które Nasze przedszkolaki bardzo lubią. Dzieci  z zabawie odtwarzają przebieg muzyczny utworu za pomocą ruchów ciała, rozwijają przy tym słuch muzyczny oraz zaspakajają swoją potrzebę ruchu i aktywności. Nasze małe "Uszatki" pod okiem Pani Idy uczą się wrażliwości na muzykę, sztukę, stają się bardziej samodzielne, inteligentne, aktywne ruchowo oraz sprawne fizycznie.

     • Nasze maluchy to największe ZUCHY!

     • Za nami pierwszy tydzień naszych maluszków w Przedszkolu. Dzieci znają się dopiero kilka dni, a już stworzyły taki super zespół, że aż miło popatrzeć. Z pomocą swoich cioć poznają nowe miejsce, nawiązują pierwsze relacje, a przede wszystkim świetnie się bawią.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:)

       

     • Wrzesień miesiącem logopedycznych badań przesiewowych

     • "Chodzi mi o to, aby język giętki

       Powiedział wszystko, co pomyśli głowa".

                                                     Juliusz Słowacki

       

      Nasza przedszkolna logopedka Pani Ania, we wrześniu intensywnie prowadzi przesiewowe badania logopedyczne. Są one szybką i orientacyjną oceną mowy dziecka, sprawdzającą czy mowa rozwija się prawidłowo, czy też może występują jakieś opóźnienia lub zaburzenia, które powinny być zbadane w dokładnym badaniu logopedycznym. Celem badania przesiewowego jest więc wyselekcjonowanie dzieci, u których mowa nie rozwija się prawidłowo.

     • Szczepienia!

     • Kuratorium Oświaty                                                                                         Warszawa, dn. 04 maja 2023 r.          

      w Warszawie 

      Al. Jerozolimskie 32, 

      00-024 Warszawa

       

       

       

      Szanowni Państwo,

       

      Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że zgodnie z Rekomendacjami Wojewody Mazowieckiego z posiedzenia Mazowieckiego Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z dnia 23 marca 2023 r. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie została ujęta   w punkcie nr 6, jako instytucja odpowiedzialna, za przeprowadzenie akcji informacyjnej i popularyzującej wykonanie szczepień profilaktycznych w szczególności skierowanej do dzieci w wieku szkolnym, w tym dzieci uchodźców z Ukrainy.

      W związku z powyższym udostępniam poniżej link do materiałów na temat szczepień ochronnych. Aby obejrzeć materiały lub zapisać je na dysku swojego komputera konieczne jest wprowadzanie poniższego hasła: ko@AJ2832 http://kuratorium.waw.pl/szczepienia-zalaczniki

      Zwracam się z prośbą o upowszechnienie powyższych informacji wśród rodziców i nauczycieli.

       

        Z poważaniem

      MAZOWIECKI

      WICEKURATOR OŚWIATY

      /-/

      Dorota Skrzypek

       

     • 🌸🌷 Pierwszy Dzień Wiosny – Pokaz Mody Wiosennej 🌸🌷

     • 🌸🌷 Pierwszy Dzień Wiosny – Pokaz Mody Wiosennej 🌸🌷

       

       

      21marca nadeszła nasza ukochana kalendarzowa wiosna, na którą bardzo czekaliśmy. 🌸

       

      Nasze Przedszkolaki z tej okazji wzięły udział w Wiosennym Pokazie Mody. Był to wyjątkowy dzień, ponieważ dzieci mogły zaprezentować się w strojach, które same sobie wybrały a nawet stworzyły. Pomysłowość Dzieci i Rodziców była naprawdę ogromna. Do ich przygotowania wykorzystali bowiem: bibułę, kolorowe brystole, farbki, piórka i inne różnorodne materiały, których nie sposób tutaj wyliczyć.

       

      Na naszym wybiegu mody nie zabrakło m.in. żabek, motylków, bocianów, wiosenek, listków, biedronek czy zajączków. Wiosenną łąkę odwiedził nawet żuk i świetlik a całość dopełniały stroje kolorowych kwiatów. Kreatywność dzieci zrobiła na nas – nauczycielach naprawdę wielkie wrażenie.

       

      Nauczyciele zadbali o wiosenny wybieg, zorganizowali wspólne gry i zabawy a także na zakończenie każde z dzieci otrzymało mały upominek.

       

      W tym dniu w Przedszkolu zagościła prawdziwa Wiosna, która mamy nadzieję, zostanie z nami już na dobre. 🌸

       

       

       

       

       

      Katarzyna Pietrzyk

      Izabela Bruzik

     • Światowy Dzień Wody

     • 💧 Światowy Dzień Wody 💧

       

       

      22 marca obchodzony jest na całym świecie Dzień Wody 💦💧

      Również nasze Przedszkolaki dołączyły do tej pięknej akcji. Dowiedziały się pokrótce, jak kryzys klimatyczny zaburza cykl wodny, powodując tym samym, że dostęp do wody staje się nieprzewidywalny.

      Niektóre regiony świata doświadczają nadzwyczajnych okresów suszy, inne coraz bardziej dotkliwych i częstszych powodzi i burz, a niektóre muszą stawić czoła obu tym skrajnościom.

       

      Dzieci dowiedziały się, że do wytworzenia wszystkiego co nas otacza niezbędna jest woda. Poznały także znaczenie słów „wirtualna woda”, czyli, że woda, która płynie w naszym kranie to nie jedyna woda, którą zużywamy. Woda potrzebna jest do wytworzenia ubrań, jedzenia, w rolnictwie, w przemyśle a także, że każdy przedmiot codziennego użytku potrzebuje wody w procesie produkcji.

       

      Dzieci zastanawiały się nad tym jak można ograniczyć zużycie wody, co zrobić by ją bardziej szanować, m.in. wybierać jedzenie, ubranie i transport, które zużywają mniej wody; pić wodę z kranu zamiast wody butelkowanej; szanować wodę podczas mycia rąk czy zębów.

       

      Nasze przedszkolaki na zakończenie uczestniczyły w eksperymencie "Co pływa, co tonie", wykonały plakat „Woda wokół nas” oraz wzięły udział w wielu wodnych grach i zabawach. 💙💦

       

       

       

      Katarzyna Pietrzyk

      Izabela Bruzik

     • Dzień Matematyki

     •  

      Dzień Matematyki w przedszkolu

       

      ,,Matematyka nie jest trudna ani nudna.

       Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka”

                                                                                                                                             /Arystoteles/

       

      Dnia 14 marca 2023 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Matematyki.

      Z tej okazji każda z Pań przygotowała dla swojej grupy różnorodne zabawy, konkursy i zajęcia kształtujące kompetencje matematyczne dzieci. Tego dnia przedszkolaki m.in. liczyły, klasyfikowały, ważyły, kodowały, układały rytmy, rozpoznawały kolory. Dużo radości sprawiła dzieciom podróż do  Krainy Figur Geometrycznych.  Przedszkolaki przekonały się, że matematyka nie jest nudna, wręcz przeciwnie może być ciekawa, przyjemna i daje dużo radości.

      To był wspaniały dzień, pełen matematycznych wyzwań J

      Zapraszamy do galerii zdjęć.

       

      Izabela Bruzik

      Katarzyna Pietrzyk

     • Dzień Dinozaura

     •  

      Dzień Dinozaura w przedszkolu

      24 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto – Dzień Dinozaura.

      Tego dnia przedszkolaki przeniosły się do fascynującego świata prehistorycznych gadów. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne, z których poznały historię dinozaurów, dowiedziały się, jak żyły i wyglądały dinozaury, dlaczego wyginęły, a także dowiedziały się kim jest paleontolog.  Dzieci podczas zajęć z wielką ciekawością podążały tropami dinozaurów, wykonały szkielet dinozaura, nie zabrakło również zabaw odkrywczo-badawczych, muzycznych, ruchowych, a także prac plastycznych.

      To był wspaniale spędzony czas!

      Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za przyniesienie książek i zabawkowych dinozaurów.

      Zapraszamy do naszej galerii na fotorelację J

       

      Izabela Bruzik

      Katarzyna Pietrzyk