• Czytanie wrażeniowe w grupie maluszków

     • Dnia 22.11.2023r., nasze najmłodsze przedszkolaki z Grupy I miały przyjemność gościć na zajęciach Panią bibliotekarkę- pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie. Nasz gość zaprezentował dzieciom dwie wspaniałe pozycje z kankonu literatury dziecięcej.

      .

      Pierwsza książka pt. ”Ernest” Catheriny Rayner przedstawiała krótką historię o pewnym łosiu Erneście, który bardzo chciał się zmieścić do książki. Był jednak zbyt duży i to wcale nie było proste zadanie. Z pomocą małej przyjaciółki znalazł jednak na to sposób.

      Druga książeczka pt. „Z muchą na luzie ćwiczymy buzię” była źródłem inspiracji do zabaw logopedycznych dla dzieci Marty Galewskiej-Kustry. To zabawna książka opowiadająca przygody niezwykłej muchy o imieniu Fefe. Wraz z nią dzieci miały możliwość wyruszenia na przejażdżkę samochodem, probowały ugasić pożar, pojechały do kina i na kolację do eleganckiej restauracji.

      Była to bardzo wartościowa i ważna, pierwsza lekcja biblioteczna dla naszych maluszków. Dzieci poprzez czytane bajki ćwiczyły swoją koncentrację uwagi, poszerzały słownictwo, rozwiajały wyobraźnię a także ćwiczyły aparat artykulacyjny.

     • W rytmach samby z Filharmonią Narodową

     • W minioną środę nasze przedszkolaki wzięły udział w koncercie edukacyjnym pt. "W rytmach samby", w ramach cyklu "Spotkanie z muzyką" organizowanym przez Filharmonię Narodową.

      Była to fascynująca podróż po świecie dźwięków z udziałem muzyków i wspaniałych tancerzy.

      Podczas koncertu zaprezentowane zostały tradycyjne tańce charakterystyczne dla kręgu kultury latynoamerykańskiej: samba, rumba, salsa i tango. W repertuarze koncertu pojawiły się także kompozycje klasyczne oraz utwory inspirowane folklorem.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Smacznie, zdrowo, kolorowo!

     • 8 listopada obchodzony był w naszym przedszkolu

      Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia​​​​​​​.

      Nasi nauczyciele zorganizowali dla swoich przedszkolaków dzień wypełniony aktywnościami skupionymi wokół tematu zdrowienia żywienia. W grupach odbyły się pogadanki, dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia, wspólnie przygotowały śniadania a także uczestniczyły w zabawach, w których same musiały zdecydować co jest zdrowe,  a co szkodzi.

      Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych oraz większej staranności w doborze  produktów, z których przygotowuje się pełnowartościowe posiłki. ​​​​​​​​​​​​​​

     • Śpiewamy hymn dla Niepodległej

     • Nasze Przedszkole kolejny już raz wzięło udział w akcji „Szkoła do Hymnu”. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wszystkie przedszkolaki, dyrekcja, nauczyciele oraz cały personel wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, dając tym samym wyraz szacunku do Ojczyzny i polskiej historii.

      Następnie dzieci z grupy V przedstawiły program artystyczny nawiązujący do narodowych tradycji.

     • Dbamy o higienę z "Brudaskiem Oberwaskiem"

     • 9 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów Teatru Złoty Dukat, którzy wystawili dla dzieci bajkę pt. "O Brudasku Oberwasku". Była to pouczająca opowieść o higienie i zabawnych perypetiach Brudaska.Dzieci uświadomiły sobie jak ważna dla naszego zdrowia jest codzienna higiena.

      Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie teatralne, podczas którego pojawiły się elementy tańca, śpiewu oraz improwizacji muzyczno-ruchowej.

      Bardzo dziękujemy aktorom Teatru Złoty Dukat za wspaniałą zabawę i pouczającą lekcję!

     • Nasza cegiełka w akcji #SprzątamyDlaPolski

     • W tym roku dzieci z grupy III i V ze swoimi wychowawczynami wzięły udział w akcji #SprzątamyDlaPolski. Akcja ta była wyrazem solodarności 308 334 oddziałów przedszkolnych oraz klas szkolnych , które wzięły udział w tym przedsięzięciu. Jesienna pogoda nie była wystarczającą przeszkodą, aby Nasza drużyna eko-patriotów wyruszyła 4 października w miasto. To Oni uczynili nasze środowisko bardziej przyjaznym.

       

     • Dzik jest dziki... Zajęcia profilaktyczne dla starszaków

     • Nasze przedszkolaki z grupy III, IV i V wspólnie obejrzały prezentację dotyczącą zagrożeń związanych z wolnożyjącymi dzikami, nt. bezpiecznego zachowania się w kontakcie z dzikimi zwierzętami, rozwijaniu zainteresowań przyrodniczych i promowaniu zachowań proekologicznych, a także uświadomieniu przyczyn migracji zwierząt leśnych do miast i sposobów ograniczania tego zjawiska.

      Zachęcamy wszystkich do podejmowania aktywności na świeżym powietrzu i przypominamy o trwającej w naszym przedszkolu zbiórce żołędzi:)

     • Zakończenie realizacji projektu "Brzdące w re@lu"

     • Od czerwca do października br. w naszym przedszkolu realizowany był projekt „Brzdące w Re@lu”. Do wzięcia udziału w projekcie zaproszone zostały dzieci z z najstarszych grup- lV i V. Cykl zajęć metodą warsztatową poprowadziła p. Paulina Leszek.

      Udział naszych dzieci w tym projekcje był odpowiedzią na nowe zagrożenia cywilizacyjne, na jakie obecnie narażone są najmłodsi już od wczesnych lat. Trzeba przyznać, że dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w przygotowanych warsztatach, chętnie włączały się w proponowane działania oraz dzieliły się swoim doświadczeniem.

      Ważną częścią projektu było również wsparcie Rodziców w tym zakresie, bo to przecież Rodzice w pierwszych latach życia modelują zachowania swoich dzieci. Dlatego również i oni dn. 26.10.2023 r. zostali zaproszeni na spotkanie wieńczące realizację projektu. Podczas zebrania otrzymali oni merytoryczne wsparcie ze strony psychologa realizującego projekt w naszym przedszkolu.

     • Lekcje w Bibliotece Publicznej w Wołominie

     • W mijającym już miesiącu dzieci z grup II, III i IV uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych w Publicznej Bibliotece w Wołominie. Spotkania te opierały się na opowiadaniu Philipa Waechter’a pt. „ Dzień z przyjaciółmi”. Dzieci mogły poznać przygody piątki leśnych przyjaciół, którzy spędzają razem spokojny i przyjemny dzień. Ta relaksująca, pogodna i poetycka książka obrazkowa o uważności i cieszeniu się chwilą jest tak piękna w swej prostocie, że niewątpliwie ma szansę stać się klasyką.

      Radosne historyjki z morałem dają maluchowi doskonałą rozrywkę, tłumaczą świat a także wspierają jego rozwój emocjonalny i poznawczy. Zachęcamy zatem, by jak najczęściej przenosić się wraz z dzieckiem do krainy fantazji.

     • Dlaczego w Naszym przedszkolu zbieramy żołędzie?

     • Zachęcamy do włączenia się w akcję:)

      "Przemieszczanie się dzików do miast spowodowane jest między innymi obfitą bazą pokarmową, w tym żołędziami spadającymi obecnie z dębów. Żołędzie stanowią doskonały pokarm dla migrujących dzików. Najlepsze są te z dziurkami, czyli robaczywe- to dodatkowe białko w diecie dzika! W naszych miejscowościach występuje obecnie nadmiar tego pokarmu i zwabia on coraz większą liczbę zwierząt na tereny zamieszkałe przez ludzi.

      Obecność dzików pośród siedzib ludzkich budzi zaniepokojenie mieszkańców, a ich działalność powoduje niszczenie trawników i inne szkody. Jeśli w mieście będzie mniej pokarmu – dziki chętniej zostaną w lesie".*

       

      *materiał przygotowany przez Starostwo Powiatowe w ramach akcji "Pomóż dzikom wrócić do lasu".

     • Świąteczno-zimowa sesja

     • Szanowni Rodzice,

      w dniach 16-17 listopada w naszym Przedszkolu planowana jest sesja świąteczno-zimowa.

      Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

     • Pasowanie na przedszkolaka

     • „Do przedszkola idzie maluch,

      wszyscy dziś malucha chwalą.

      Zna wierszyki i piosenki,

      zawsze chodzi uśmiechnięty.

      Podskakują razem dzieci,

      bo tu bawią się najlepiej.”

      26 października w naszym przedszkolu odbyło się bardzo ważne wydarzenie. Nasze maluszki z Grupy I  po akcie pasowania, stały się dumnymi PRZEDSZKOLAKAMI. To był ich pierwszy poważny występ przed tak dużą publiką, ale dzieci i tak wystąpiły śpiewająco! Prawdziwe z nich zuchy!

      Kochane Przedszkolaki, życzymy Wam wspaniałych przygód i pięknych przyjaźni, które już zaczynacie zawierać. Niech czas spędzony w przedszkolu mija Wam na beztroskiej zabawie, a na waszych buźkach zawsze gości uśmiech.

      Więcej zdjęć znajdziecie Państwo na profilu społecznościowym przedszkola.

     • Witajcie w naszej bajce. Koncert Filharmonii Narodowej

     • "Witajcie! W naszej bajce

      Słoń zagra na fujarce,

      Pinokio nam zaśpiewa,

      Zatańczą wkoło drzewa..."

      Takim oto utworem muzycznym rozpoczął się nasz październikowy koncert Filharmonii Narodowej inspirowany "Akademią Pana Kleksa" autorstwa Jana Brzechwy.

      Artyści wprowadzili nas w świat wspaniałej, bajkowej muzyki. „Kaczka Dziwaczka”, „Meluzyna” czy „Na wyspach Bergamutach” – to właśnie te hity zostały zaprezentowane przez wyjątkowo zdolnych, młodych wokalistów.

      Dzieci z zachwytem uczestniczyły w koncercie, za który na koniec podziękowały gromkimi brawami

     • Papierowe fantazje przedszkolaków

     • 24 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Origami. Origami to sztuka składania papieru wywodząca się z Japonii. Z tej okazji zostały przeprowadzone zajęcia w ramach, których dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały krótką bajkę o origami oraz książki o tym jak samemu stworzyć papierowe dzieła. Następnie każde dziecko stworzyło własne origami. Podczas składania papieru dzieci uruchomiły wiele zmysłów, rozwijały logiczne myślenie, koncentację uwagi, cierpliwość, wyobraźnię przestrzenną a także sprawność manualną.

      Zapraszamy rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi w domu. Jest to idealne ćwiczenie relaksacyjne i wyciszające. Warto również podkreslić, że we współczesnej Japonii origami jest jednym z elementów wychowania dzieci.

      Wszystkie wspaniałe dzieła naszych małych artystów można obejrzeć na przedszkolnych wystawkach.

      W interentowej galerii udostępniamy tylko wycinek tych arcycdzieł, żeby Państwa jednie rozsmakować;)

     • "Higiena cyfrowa w szkole i przedszkolu"- wstęp wolny

     • Spotkanie z Magdaleną Bigaj pn. "Higiena Cyfrowa w Szkole i Przedszkolu", które odbędzie się 26 października o godz. 18:00 w Centrum Aktywności Wołomin CAW Stara Elektrownia, ul. Daszyńskiego 3. Wydarzenie skierowane jest do nauczycieli i rodziców.

      Poruszane tematy:

      WYCHOWANIE PRZY EKRANIE

      jak telefony, gry i media społecznościowe wpływają na nasze dzieci i jakie zasady wprowadzić w domu, by korzystanie z nich było bezpieczne dla zdrowia i rozwoju. O higienie cyfrowej w domu.

      NAUCZANIE PRZY EKRANIE

      jak uczyć, wspierać ich w dorastaniu przy ekranie i uregulować w szkole problem telefonów.

     • Akcja "Pomóż dzikom wrócić do lasu"

     • Nasze przedszkole bierze udział w akcji "POMÓŻ DZIKOM WRÓCIĆ DO LASU"

      Organizatorem akcji jest Starostwo Powiatowe w Wołominie.

      W ramach akcji:

      * Zbieramy suche żołędzie dla dzików

      * Poznajemy zasady zachowania się podczas spotkania z dzikimi zwierzętami

      * Dowiadujemy się dlaczego dziki przychodzą do miast

      Zachęcamy do zbierania i przynoszenia żołędzi do dnia 17.11.2023 r.