• Ważne!

     • Drodzy Rodzice!

      Wracamy powoli do zdrowia, mamy nadzieję, że na stałe.

      Zapraszamy w poniedziałek (30 listopada) ZDROWE dzieci do przedszkola.

      Dziękujemy za wyrozumiałość i pomoc w tym trudnym czasie.

       

      Dyrektor,

      Małgorzata Wycech

     • WIADOMOŚĆ DLA RODZICÓW!

     • Drodzy Rodzice!!! 

       

      Z powodu wzrastającej absencji pracowników przebywających w izolacji, kwarantannie i zwolnieniach lekarskich oraz nowych przypadków zachorowań na COVID-19, Przedszkole nadal pracuje w pomniejszonym składzie. W obecnej sytuacji grupy są łączone.

      Prosimy aby rodzice, którzy mogą zapewnić dzieciom opiekę, pozostawili je w domach. Będziemy Państwa informować na bieżąco.

      Za pomoc i wyrozumiałość serdecznie dziękujemy.

       

      Małgorzata Wycech,

      Dyrektor Przedszkola

       

       

     • WIADOMOŚĆ DLA RODZICÓW!

     • Drodzy Rodzice.

       

      W związku z potwierdzonymi pozytywnymi wynikami testów na Covid-19 wśród pracowników na chwilę obecną 3 osób oraz kwarantanną pozostałych 3 osób, sytuacja jest trudna i dynamiczna.

      Zwracamy się więc z prośbą o rozważne przyprowadzanie dzieci do przedszkola oraz aby rodzice, którzy mogą zapewnić opiekę dzieci pozostawili je w domu.

      Na bieżąco będziemy Państwa informować o sytuacji w Przedszkolu.

      Za wyrozumiałość i współpracę serdecznie dziękujemy.

       

       

     • WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA RODZICÓW!

     • Informacja o organizacji pracy od 1.09.2020 r.,

      SZANOWNI RODZICE

      Powrót dzieci do przedszkola w okresie epidemii wiąże się z odpowiednim przygotowaniem przedszkola i wszystkich pracowników, a także rodziców i dzieci.
      Bardzo proszę o zapoznanie się z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego  z dnia 2 lipca 2020 r. i opracowanymi na tej podstawie procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w roku
      szk. 2020/2021 w Przedszkolu nr 10 im. „Misia Uszatka” w Wołominie, Al. Armii Krajowej 56. W Procedurze bezpieczeństwa opisana jest organizacja pracy  przedszkola w okresie pandemii, organizacja pobytu dziecka w grupie oraz obowiązki dla rodziców/opiekunów prawnych.
      W dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola w nowym roku szkolnym 1 września 2020 r. lub w innym dogodnym dla rodziców terminie, który zostanie wcześniej skutecznie uzgodniony z dyrektorem przedszkola – należy wypełnić i podpisać przez oboje rodziców: Załącznik nr 1 - Formularz wstępnej kwalifikacji w okresie pandemii oraz Załącznik nr 2 – Zgoda na mierzenie dziecku temperatury. Jeżeli w Załączniku nr 1 wskazali Państwo do stałego odbioru dziecka z przedszkola osoby trzecie (dziadków lub inne osoby pełnoletnie) należy wypełnić  i dostarczyć wersję papierową Upoważnienia do odbioru dziecka.

      W/w dokumenty proszę dostarczyć w dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola.


      Procedury_bezpieczenstwa.odt

      Informacje_o_ogranizacji_pracy.odt

      List_do_Rodzicow_MEN_i_GIS.pdf

      Wytyczne_zlobki_przedszkola_III_aktualizacja_(4).pdf

      zalacznik_nr_1.odt

      zalacznik_nr2.odt

      zalacznik_nr3.odt

      zalacznik_nr_4.odt​​​​​​​


     • WIADOMOŚĆ DLA RODZICÓW !

     •  

      Zapraszamy do przedszkola zgłoszone do opieki dzieci już od wtorku 26 maja.

       

      Pracownicy przedszkola otrzymali negatywny wynik testów, w związku z tym jesteśmy gotowi do pracy. Teren przedszkola oraz plac zabaw są zdezynfekowane, sale przygotowane zgodnie z wytycznymi GIS i procedurami przedszkolnymi, zatwierdzonymi przez Powiatową Stację Epidemiologiczno-Sanitarną w Wołominie.

      Rodzice otrzymali maile z informacją  do której grupy przydzielone jest dziecko oraz zasady pracy przedszkola w podwyższonym reżimie sanitarnym. Przypominam, że nie można przynosić żadnych zabawek do przedszkola.

      Dzieci przydzielone są do grup na stałe. Dziecko przyprowadzane i odbierane jest z tej samej grupy, grupy się nie łączą. 

      Rodzic wchodzi tylko do przedsionka, skąd pracownicy przedszkola po zmierzeniu temperatury odbierają dziecko od rodzica i prowadzą do sali przedszkolnej. 

      Zachęcam do zapoznania się z przesłanymi na maila informacjami i procedurami.

       

      Zachęcamy też do zapoznania się z komunikatem pani Burmistrz. Link do komunikatu

       

      Do zobaczenia w przedszkolu!

     • Wiadomość dla Rodziców

     • Wiadomość dla rodziców !!!

      Szanowni Państwo,

      poniżej przedstawiamy oświadczenie Elżbiety Radwan Burmistrz Wołomina w sprawie terminu ponownego otwarcia gminnych przedszkoli i przeprowadzenia testów w kierunku koronawirusa wśród pracowników gminnych przedszkoli.

       

      "Chcemy otworzyć gminne przedszkola. Jesteśmy na to przygotowani. Wszystkie gminne placówki wypracowały procedury bezpieczeństwa i uzyskały pozytywną opinię sanepidu na temat wdrożonych rozwiązań. Niepokoi nas jednak wciąż bardzo duża liczba nowych zachorowań w Polsce. Tylko wczoraj odnotowano 471 zachorowań (w tym 42 w woj. mazowieckim). W całej Polsce liczba zdiagnozowanych chorych wynosi już prawie 20 tysięcy.

      Bardzo zaniepokoiły mnie również informacje przekazane przez Prezydent Łodzi, Hannę Zdanowską, na temat wyników badań przesiewowych przeprowadzonych wśród pracowników przedszkoli i żłobków. Aż u 15% przebadanych osób stwierdzono obecność przeciwciał na koronawirusa. Oznacza to, że w minionych tygodniach osoby te przeszły chorobę bezobjawowo lub właśnie teraz chorują (również bezobjawowo).

      Biorąc pod uwagę aktualną liczbę zachorowań oraz niepokojące sygnały dobiegające z innych samorządów postanowiłam, że badaniu na obecność koronawirusa zostaną poddani wszyscy pracownicy gminnych przedszkoli. Testy molekularne metodą RT-PCR zostaną przeprowadzone przez akredytowane laboratorium Wojskowego Instytutu Medycznego (szpital na ul. Szaserów w Warszawie).

      Dziś badaniu zostanie poddana pierwsza grupa pracowników, jutro kolejna. Wyniki będą znane w poniedziałek. Informuję, że do poniedziałku – czyli do czasu, aż uzyskamy pewność, że nie narażamy najmłodszych dzieci na zakażenie koronawirusem gminne przedszkola pozostaną zamknięte.

      O tym, czy i które przedszkola zostaną otwarte poinformujemy w poniedziałek – zaraz po otrzymaniu wyników.

      Przedszkola, z których choćby jedna osoba uzyskała podejrzany wynik, pozostaną zamknięte. To kwestia zdrowia i życia naszych dzieci, ich rodzin oraz pracowników przedszkoli.

      W sprawach bezpieczeństwa nie możemy sobie pozwolić na żadne kompromisy."

       

      Kliknij na link do wystąpienia pani Burmistrz

       

      Informacje na temat terminu otwarcia przedszkola oraz sposobu organizacji opieki będą przekazywane po uzyskaniu informacji od organu prowadzącego bezpośrednio na maile do osób, które zgłosiły dzieci.

     • Gminne przedszkola pozostają zamknięte !

     •  Gminne przedszkola pozostają zamknięte !

      Po szczegółowej analizie sytuacji epidemiologicznej w Polsce, biorąc pod uwagę wytyczne MEN, GIS, MZ, a przede wszystkim specyfikę pracy z małymi dziećmi, wspólnie z dyrektorami przedszkoli podjęto decyzję o kontynuowaniu zamknięcia przedszkoli publicznych prowadzonych przez gminę Wołomin do dnia 24 maja 2020.

      W środę 29 kwietnia rząd poinformował o możliwości otwarcia żłobków i przedszkoli. Informacja ta zaniepokoiła wielu mieszkańców. Szkoły pozostają zamknięte do 24 maja, liczba zakażonych koronawirusem wciąż rośnie, a obostrzenia sanitarne w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym są trudne do zastosowania.

      Niepokój wzrósł po opublikowaniu wytycznych GIS dla przedszkoli. Na rzetelne wprowadzenie wszystkich zaleceń, przygotowanie procedur i zapewnienie wystarczających zasobów środków higienicznych dyrektorzy przedszkoli potrzebują czasu. Potrzeba też czasu, aby odnieść decyzję o otwarciu przedszkoli do sytuacji epidemiologicznej w woj. mazowieckim – drugim pod względem liczby zachorowań województwie w Polsce.

      Wielu rodziców pracuje przecież w Warszawie lub na terenie powiatu wołomińskiego, gdzie wciąż diagnozowane są nowe zachorowania. Ich powrót do pracy zwiększa ryzyko przenoszenia wirusa a zaangażowanie dziadków do odprowadzania/odbioru dzieci do/z przedszkola dodatkowo naraża najbardziej zagrożoną zakażeniem grupę społeczną. Tylko w czasie weekendu majowego potwierdzono testami 816 nowych zachorowań w tym 56 w woj. mazowieckim. W samym powiecie wołomińskim potwierdzono do dziś 74 zachorowania, a aż 326 osoby objęte są kwarantanną domową lub izolacją. W najbliższych dniach dowiemy się też czy weekend majowy i otwarcie galerii handlowych będą skutkowały wzrostem zachorowań.

      Czy 6 maja to zatem bezpieczny czas na otwarcie przedszkoli? Naszym zdaniem – nie. Nie można zaryzykować zdrowia najmłodszych mieszkańców gminy w oczekiwaniu na korzystniejsze statystyki. Ich odporność nie jest jeszcze w pełni wykształcona a możliwości przestrzegania restrykcyjnych wytycznych sanitarnych praktycznie niemożliwe. 12 marca zamknęliśmy przedszkola przy 51 potwierdzonych przypadkach zachorowań, dziś potwierdzono ich ponad 14 000.

      W najbliższych dniach dyrektorzy gminnych przedszkoli opracują procedury bezpieczeństwa. Zaopatrzymy placówki w niezbędne środki higieniczne i bezpieczeństwa (termometry, rękawiczki, maseczki, fartuchy, płyny dezynfekujące). Przeszkolimy personel w zakresie działania w zmienionym reżimie sanitarnym. Skontaktujemy się rodzicami aby przedstawić im nowe procedury obowiązujące w przedszkolach. Zdrowie naszych dzieci, ich rodzin i pracowników musi być absolutnym priorytetem w tej niecodziennej sytuacji.

      Zdajemy sobie sprawę, że dla części rodziców zamknięte przedszkola są utrudnieniem. Minister Edukacji poinformował o utrzymaniu opłacania zasiłku opiekuńczego dla rodziców, którzy nie korzystają z opieki nad dziećmi również po otwarciu żłobków i przedszkoli.

      Dlatego biorąc odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci, ich rodzin oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego, a w konsekwencji całej naszej społeczności, placówki przedszkolne pozostaną zamknięte do 24 maja 2020 r.

       

      Link do wystąpienia Pani Burmistrz

       

      Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego 

       

      Wytyczne MEN

       

      Wytyczne MEN, GIS i MZ

       

      MEN pytania i odpowiedzi

       

      Mapa zarażeń koronawirusem

     • Uwaga !

     • Wiadomość dla rodziców !

      Drodzy Rodzice informacje na temat organizacji opieki od 6 maja będą udostępnione niezwłocznie po ustaleniach z samorządem i sanepidem. 

            W związku z rozporządzeniem MEN z dnia 29 kwietnia 2020 r. informujemy o możliwości zapewnienia opieki przedszkolnej w pierwszej kolejności dzieciom pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

                  W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji drogą mailową na adres:

                                                                      p10.misuszatek@gmail.com

      do dnia 04.05. 2020 r. do godziny 10.00,

       - kto z Państwa zmuszony jest do skorzystania z opieki przedszkolnej i w jakich godzinach?

       

             Drodzy rodzice, zwracamy się z prośbą o bardzo rozważną i odpowiedzialną decyzję mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie Państwa dziecka i najbliższej rodziny.

                                                                                                          Z poważaniem

                                                                                                               Dyrektor

                                                                                                            Maria Wypych

       

       

     • DYŻUR WAKACYJNY!!!


     • DYŻUR  WAKACYJNY


         lipiec – Przedszkole nr 2 im. Pyzy Wędrowniczk

       ul. Polna 32, Wołomin  tel. 22 776 21 73


      sierpień – Przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka

        ul. Armii Krajowej 56, Wołomin  tel. 22 787 59 36


      Zgłoszenia na dyżur wakacyjny przyjmowane będą
      od 20.04. do 15.05.2020 r.      Wypełnione i podpisane wnioski powinny być przesłane na adres mailowy: p10.misuszatek@gmail.com w nieprzekraczalnym terminie do 15 maja.

      W tytule maila proszę wpisać: Dyżur wakacyjny.

      Dyżur wakacyjny przeznaczony jest dla dzieci obojga rodziców pracujących.

      Proszę o terminowe przesłanie wniosku.


      Do pobrania:


      druk_na_dyzur20.docx


     • Mazowiecka Policja Apeluje!

     • Mazowiecka Policja Apeluje!

       

      Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

       

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

      Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

      Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

      Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

      Wyłączeni z tego obowiązku będą:

      - rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

      - a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

       

      Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.  

       

      Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie. 

      Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

      Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

      Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

      •  

      Drodzy uczniowie!
      Mazowiecka Policja apeluje:

       

      W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

      Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

      Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego. 

      Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

      Unikajcie miejsc publicznych!

      Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

     • Światowy Dzień Autyzmu !

     • Światowy Dzień Autyzmu !

      2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień wiedzy na temat Autyzmu.

      Ludzie są różni- i dobrze J Dzięki temu możemy zobaczyć świat z wielu perspektyw J

      Niektóre różnice możemy zobaczyć gołym okiem- jak wzrost czy kolor oczu- inne nie są tak dobrze widoczne. Wszyscy mamy inne talenty i uzdolnienia. Autyzm jest niewidoczny i ma związek z działaniem mózgu. Mózg każdego człowieka jest jak komputer, który zawsze jest włączony, dzięki temu ludzie żyją, myślą i uczą się. Mózg osoby z autyzmem działa inaczej- czasami tak samo jak mózg wszystkich innych- czasami inaczej.

      Poniżej, przedstawiamy film opowiadający o tym czym jest Autyzm 

      https://www.youtube.com/watch?v=Vi7Gq8klJc4&t=258s

      Drodzy Rodzice! Możecie wykonać wspólnie zadania przedstawione na nagraniu! 

       

     • Rekrutacja 2020/2021

     • UWAGA !!!

      Nabór do przeszkoli 2020/2021

      Rodzic może sprawdzić czy dziecko zostało zakwalifikowane do przedszkola po zalogowaniu na swoje konto w systemie Nabór  https://nabor.pcss.pl/wolomin/przedszkole/, za pomocą którego składał wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola.

       

      Listy zakwalifikowanych są dostępne również na stronie internetowej jednostki (Dz.U. 2020 poz. 530) w zakładce Rekrutacja 2020-2021 w plikach do pobrania.

       

      Rodzice dzieci zakwalifikowanych zobowiązani są do Potwierdzenie woli przyjęcia.

      Potwierdzenie woli przyjęcia może odbywać się na dwa sposoby:

      1. Rodzic składa oświadczenie woli przyjęcia w wersji elektronicznej będąc zalogowanym na swoje konto w systemie Nabór https://nabor.pcss.pl/wolomin/przedszkole/ (opcja dostępna tylko dla kandydatów zakwalifikowanych) - status kandydata zmienia się automatycznie z zakwalifikowany na przyjęty.

      2. Rodzic składa oświadczenie woli przyjęcia za pomocą poczty elektronicznej wysyłając maila na adres: p10.misuszatek@gmail.com lub w formie papierowej (możliwość złożenia w przedszkolu w godzinach 9.00-12.00).

      W wiadomości przesyłanej za pomocą poczty elektronicznej w temacie prosimy wpisać: potwierdzenie woli, w treści maila musi być wpisane imię i nazwisko dziecka, którego dotyczy potwierdzenie woli.Przedszkole zmienia status kandydata z zakwalifikowany na przyjęty.

     • Zdalne nauczanie!

     •  

      Szanowni Rodzice,

      w związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej nasze przedszkole  przechodzi na zdalne nauczanie odbywające się za pomocą poczty elektronicznej, strony internetowej, platform edukacyjnych i innych komunikatorów.

      Wkrótce na adresy Państwa poczty elektronicznej, nauczyciele wyślą propozycje zabaw  oraz kart pracy, szczególnie proszę o zapoznanie się przesłanym materiałem Rodziców dzieci 6 – letnich, to ważne aby dzieci kontynuowały roczne przygotowanie przedszkolne i podjęły naukę w domu.

      Na stronie przedszkola znajdziecie Państwo  ciekawe  propozycje różnych zabaw oraz pasm edukacyjnych:

       

      Pasma edukacyjne TVP, TVP ABC

      Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczynają emisję specjalnych pasm edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej. Zachęcamy do uwzględnienia materiałów prezentowanych na kanałach Telewizji Polskiej do zdalnej pracy z uczniami w czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach.

      Pasmo edukacyjne w TVP ABC

      Już od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką. TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”.

      Specjalne kolekcje dla dzieci i młodzieży na TVP Vod

      Dodatkowym działaniem podjętym przez Telewizję Polską jest udostępnienie w paśmie TVP Vod czterech specjalnych kolekcji zawierających materiały podzielone na kategorie dostosowane zarówno do najmłodszych, jak i starszych uczniów.

      1. Kolekcja dla dzieci „To się nie nudzi” – bajki, filmy familijne, programy rozrywkowe, archiwalne seriale i spektakle dla młodych widzów
      2. Kolekcja z dziedziny kultury „Kulturalny rock szkolny” – magazyny i programy kulturalne, filmy i seriale dokumentalne, filmy i seriale fabularne oraz koncerty polskich i światowych artystów
      3. Kolekcja z dziedziny historii „Lekcja Historii” – programy telewizyjne, filmy i serie dokumentalne, filmy i seriale fabularne, archiwalne i historyczne, Teatry Telewizji
      4. Kolekcja „Lektury na ekranie" – filmowe i serialowe ekranizacje lektur szkolnych oraz filmy dokumentalne o autorach z kanonu lektur.

       

      Ciekawe prace plastyczne:

      https://www.youtube.com/watch?v=q85x875FfGc

      https://www.youtube.com/watch?v=CtbFLxOvwXk

      https://www.youtube.com/watch?v=RD3kkPzIdiQ

      https://www.youtube.com/watch?v=HIbC8Egnwvs

      Ciekawe propozycje zabaw ruchowych:

      https://www.youtube.com/watch?v=S5TFdKc6TB4

      https://www.youtube.com/watch?v=m2WsGrvCx_w&t=95s

      https://www.youtube.com/watch?v=4tZK3mNaOJE&t=311s

      https://www.youtube.com/watch?v=k2hBMkZuvP8&list=PLQBt82zcfRIKC1YS_lfK4LC7PUu-mcRKL

      https://www.youtube.com/watch?v=ZYFAIupyHhM

      Gry dla dzieci:

      https://www.miniminiplus.pl/gry

      https://moi-mili.pl/gry-dla-dzieci

      Warsztaty – muzea i galerie – polecam zapoznanie się z blogiem moi-mili 

      https://moi-mili.pl/warsztaty-muzea-i-galerie-dostepne-on-line

      Ciekawostki :

      Polskie radio

      Polskie Radio na swojej stronie udostępnia bezpłatnie słuchowiska dla dzieci, czytane bajki, jak i materiały edukacyjne, które można wykorzystać do domowych ćwiczeń czy zabaw. Kategoria wiekowa: 2 – 14

      Koszt dostępu: bezpłatny

      Code.org - kodowanie

      Na tej stronie znajdziecie bezpłatne gry i ćwiczenia, dzięki którym dzieci mogą uczyć się programowania.

      Kategoria wiekowa: 4 – 18 lat

      Koszt dostępu: bezpłatne

      Digipuzle

      Digipuzle to strona internetowa z różnego rodzaju prostymi grami. Znajdziecie tu gry typu puzzle, połącz kropki, znajdź różnice i wiele, wiele innych.

      Kategoria wiekowa: 4 – 10

      Koszt dostępu: bezpłatny

      Planeta Energii

      Planeta Energii to strona internetowa stworzona przez firmę Energa S.A., na której znajdziecie różnego rodzaju materiały edukacyjne związane z energią elektryczną, jak i odpowiednim i bezpiecznym korzystaniu z prądu. Tworząc konto ucznia Wasze dziecko regularnie będzie otrzymywało nowe zadania. Internet może być bezpiecznych i inspirującym miejscem dla najmłodszych – dzieci w sieci mogą świetnie się bawić, równocześnie zdobywając wiedzą z różnych dziedzin.

      Kategoria wiekowa: 7 – 9 lat

      Koszt dostępu: bezpłatny

      W razie pytań - proszę o kontakt mailowy, w sytuacjach szczególnych – na stronie przedszkola podany jest telefon komórkowy do kontaktu.

      Życzę Państwu spokoju i dużo zdrowia, dbajcie o siebie i o swoich najbliższych.

       

       

     • Prewencyjne zamknięcie szkół i przedszkoli.

     •  

      List  MKO

      ważne!

      Kuratorium Oświaty Warszawa, dn. 12 marca 2020 r.
      w Warszawie
      Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa


      KPZ.576.9.2020.BF

      Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

      mając na uwadze decyzję Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć w przedszkolach
      i szkołach w Polsce, związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, uprzejmie proszę
      o objęcie szczególną troską Państwa dzieci.
      Wyjątkowo ważne jest zadbanie o zachowanie higieny osobistej oraz o ile jest to możliwe pozostawienie dzieci pod opieką w bezpiecznym miejscu ich zamieszkania. Apeluję, aby w tym czasie dzieci nie korzystały z miejsc użyteczności publicznej, w których występują duże skupiska ludzi np. centra handlowe, miejsca rozrywki, place zabaw.
      Pamiętajmy o tym, iż koronawirus stanowi największe zagrożenie dla osób o osłabionej odporności, osób starszych, zatem należy zadbać o ograniczenie kontaktów dzieci z osobami najbardziej narażonymi.
      Zwracamy również uwagę na konieczność monitorowania bieżących informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemiologicznej, pojawiających się na stronach internetowych: Głównego
      Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Kuratorium Oświaty w Warszawie.
      Proszę o korzystanie z wiarygodnych źródeł informacji.
      Jednocześnie zachęcam Państwa, wykorzystując środki komunikacji elektronicznej, do zainteresowania się i zaopiekowania osobami wymagającymi szczególnej troski - rodzicami, dziadkami, sąsiadami - w trudnym dla wszystkich czasie.
      Mam nadzieję, że podjęte przez Państwa działania, zrozumienie i współpraca, przyczynią się
      do ograniczenia istniejącego zagrożenia.

      Z poważaniem
      Mazowiecki Kurator Oświaty

      Aurelia Michałowska

       

      Prewencyjne zamknięcie szkół i przedszkoli.

      Od poniedziałku 16 do 25 marca 2020 roku zajęcia w przedszkolu są zawieszone.

      W czwartek i piątek 12 i 13 marca br. w przedszkolu będzie zapewniona opieka dla dzieci, których rodzice nie będą w stanie tej opieki zapewnić.

      Rodzicom, którzy maja dziecko do lat 8 przysługuje zasiłek opiekuńczy. Szczegółowe informacje na stronie ZUS.

      Drodzy Rodzice, to nie są wakacje ani ferie. Placówki oświatowe zamknięto po to, aby dzieci przebywały w domu i nie roznosiły wirusa. Młodzi są dużym zagrożeniem przy zakażaniu innych.Rodzice, dbajcie o swoich seniorów i starajcie się nie zostawiać dzieci pod opieką dziadków.

      Prosimy o śledzenie komunikatów, Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji.

       

      Komunikat MEN

       

      Telefon kontakowy z dyrektorem przedszkola w razie sytuacji awaryjnych: 602-763-410

     • Koronawirus

     • KORONAWIRUS powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie.

      Przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu, kichania czy mówienia.

      Jak zapobiegać zakażeniu?

      • Często myj ręce, używając mydła i wody.
      • Kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos.
      • Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
      • Jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom telefonicznie o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego.
      • Infolinia NFZ 800 190 590
     • Konkurs wokalny o tematyce Bożonarodzeniowej.

     • REGULAMIN KONKURSU WOKALNY

      o tematyce Bożonarodzeniowej

      NAZWA KONKURSU:

      Konkurs wokalny o tematyce Bożonarodzeniowej.

       

      Organizatorem konkursu jest Przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka w Wołominie – osoba odpowiedzialna:

      Maria Wypych - dyrektor

       

      CELE:

      - rozwijanie zdolności wokalnych dzieci,

      - rozwijanie umiejętności poprawnej wymowy, właściwej modulacji głosu, jego siły,

      - pobudzanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola,

      - prezentacja umiejętności przedszkolaków,

      - próba pokonania nieśmiałości dzieci poprzez publiczny występ.

       

      ZASADY UCZESTNICTWA:

      1. Konkurs odbywa się u organizatora, czyli w Przedszkolu nr 10 im. Misia Uszatka w Wołominie i przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających do tego przedszkola w roku szkolnym 2019/2020. Konkurs odbędzie się dnia 6 grudnia 2019r. o godz. 10.00, obejmuje wyłonienie zwycięzców z wszystkich zgłoszonych dzieci biorących udział w konkursie w dwóch kategoriach: dzieci 3-4-letnich oraz dzieci 5-6-letnich.

      2. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym 3-, 4-, 5- i 6-letnich;

      3. Konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu muzycznego o tematyce zimowej bądź świątecznej;

      4. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do przestrzegania limitu czasowego prezentacji – maksymalnie 5 min. Jego przekroczenie może skutkować przerwaniem występu.

      5. Kolejność prezentacji konkursowych ustala organizator.

      6. Zgłoszenia do konkursu odbywają się poprzez wypełnienie karty zgłoszenia najpóźniej do 5 grudnia i przekazanie zgłoszenia do wychowawcy grupy. Zgłoszenia po terminie nie będą brane pod uwagę.

      7. Wraz ze zgłoszeniem należy przygotować tekst wybranej piosenki oraz podkład muzyczny wybranym utworem muzycznym nagranym na nośniku USB (dla dzieci, które chcę śpiewać z podkładem instrumentalnym bądź instrumentalno-wokalnym)

      8. Organizator powołuje Komisję Konkursową, która oceniać będzie: walory głosowe, muzykalność, sposób aranżacji, ogólny wyraz artystyczny oraz inne środki artystyczne.

      9. Komisja Konkursowa przyzna 6 nagród (3 miejsca w kategorii dzieci 3-4- letnich oraz 5-6-letnich) oraz nagrody pocieszenia.

      10. Decyzje Komisji Konkursowej są niepodważalne, ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.

      11. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie, jeżeli nastąpi taka konieczność.

      12. Wszelkie informacje o konkursie można uzyskać w Przedszkolu nr 10 im. Misia Uszatka u wychowawców grup.

       

      Załącznik  nr 2 do Regulaminu konkursu

       

       

       

      ………………………………………………..

      imię i nazwisko rodzica/opiekuna

       

       

      OŚWIADCZENIE 1

       

      Wyrażam zgodę na uczestnictwo

       

       

      dziecka.................……………………………………………………………

      ( imię i nazwisko dziecka)

       

      w Konkursie  wokalnym o tematyce Bożonarodzeniowej organizowanym przez Przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka w Wołominie, a także oświadczam, że zapoznałem (am) się z regulaminem Konkursu.

       

       

       

       

                                                                               OŚWIADCZENIE 2

       

            Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka w Wołominie danych osobowych mojego dziecka zawartych oświadczeniu w celu i zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu  wokalnego.   

       

       

       

       

      ……………………………............                                     ........…….......................................………………..

      ( data)                                                                     ( czytelny podpis rodzica/ opiekuna)

       

     • Konkurs Plastyczny

     • Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie plastycznym

      pt. "Mój przyjaciel- Miś Uszatek", który odbędzie sie w naszym przedszkolu.

       

      Dzieci wykonują samodzielnie prace, dowolną techniką na formacie A4. Prace podpisane  imieniem i nazwiskiem składamy w grupach do dnia 20.11.2019r.

      Jury oceniać będzie samodzielność wykonania pracy oraz pomysłowość. Wyniki ogłoszone zostana w dniu Pluszowego Misia tj. 25.11.2019r. oraz na stronie internetowej.

       

      Regulamin Konkursu

      25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia oraz najmłodsze dzieci zostaną pasowane na przedszkolaka, z tej okazji Przedszkole Misia Uszatka zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

      Cele konkursu;

      –promowanie Światowego Dnia Pluszowego Misia,

      -umacnianie więzi do Patrona  Naszego Przedszkola,

      – wyzwolenie wyobraźni dziecięcej poprzez ekspresję plastyczną,

      –promowanie talentów plastycznych dzieci.

       

      Regulamin konkursu:

      1. Konkurs adresowany jest do dzieci uczęszczających do Przedszkola.
      2. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej.
      3. Dzieci wykonują swoją pracę indywidualnie I samodzielnie, w formacie A4 dowolną techniką – płaską.
      4. Prace powinny zawierać metryczkę: imię, nazwisko oraz wiek dziecka, grupa oraz o pisemną zgodę Rodzica na udział dziecka w konkursie.
      5. Prace należy dostarczyć do dnia 20.11.2019r. do grup.
      6. Prace konkursowe oceniać będzie Jury powołane przez Organizatora.
      7. Kryteria oceny gotowych prac plastycznych: zgodność z tematyką konkursu, samodzielność wykonanych prac i pomysłowość.
      8. Laureaci otrzymają  nagrody.
      9. Dostarczenie prac jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zgodą na ogłoszenie wyników konkursu na stronie internetowej.
      10. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych dzieci.
      11.  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone dnia 25.11.2019r na pasowaniu Przedszkolaka oraz na stronie internetowej.

       

       

      Załącznik  nr 1 do Regulaminu konkursu

       

       

       

      ………………………………………………..

      imię i nazwisko rodzica/opiekuna

       

       

      OŚWIADCZENIE

       

      Wyrażam zgodę na uczestnictwo dziecka.................……………………………………………………………

                                                                              ( imię i nazwisko dziecka)

       

      w Konkursie plastycznym “ Mój Przyjaciel – Miś Uszatek” organizowany przez Przedszkole nr 10

       im. Misia Uszatka w Wołominie, a także oświadczam, że zapoznałem (am) się z regulaminem Konkursu.

       

       

      ..................                                        ……………………………………………………………………………….

      (data)                                                                            ( czytelny podpis rodzica/ opiekuna)

       

      Oświadczam, że praca złożona na Konkurs plastyczny, została wykonana samodzielnie przez:

       

       

      ………………………………………………………………………………………………………….

                                                         ( imię i nazwisko dziecka)

       

      Oświadczam ponadto, że przedmiotowa praca nie jest obciążona żadnymi roszczeniami oraz prawami osób trzecich ani nie narusza jakichkolwiek praw osób trzecich.

       

       

       

      ……………………..                                     .....…………………………………………………………………………….

      ( data)                                                                       ( czytelny podpis rodzica/ opiekuna)

       

       

      OŚWIADCZENIE 2

       

      Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka w Wołomine danych osobowych mojego dziecka zawartych w pracy plastycznej i ww. Oświadczeniu w celu i zakresie niezbędnym do przeprowadzenia konkursu plastycznego “ Mój Przyjaciel -  Miś Uszatek”.

       

      …………………………………                             …………………………………………………………………………..

      ( data)                                                                      ( czytelny podpis rodzica/ opiekuna)