• Co brzmi w trzcinie? Koncert Filharmonii Narodowej

     • Jak co miesiąc gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków z Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wysłuchaliśmy koncertu pt. "Co brzmi w trzcinie?".

      Podczas koncertu dzieci zapoznały się dźwiękiem i wyglądem saksofonu. Saksofon to jeden z najmłodszych instrumentów akustycznych, został wymyślony przez belgijskiego konstruktora Adolphe’a Saxa. Instrument ten znalazł miejsce w muzyce jazzowej i rozrywkowej, a także klasycznej – solowej, orkiestrowej i kameralnej.

      Przedszkolaki dowiedziały się, że jest aż dziewięć odmian saksofonu, które różnią się od siebie brzmieniem i rozmiarem. Podczas koncertu mieliśmy okazję poznać cztery z nich, a także posłuchać kwartetu saksofonowego.

      Serdecznie dziękujemy muzykom z Filharmonii Narodowej za wspaniały występ i z niecierpliwością czekamy na kolejny.

     • Przyroda jest wieczna, jeśli jest bezpieczna!

     • 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji także nasze przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach z ekologią w tle. Dzieci miały okazję porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci, wykonały piękne prace plastyczne a Grupa IV wzięła także udział w proekologicznym marszu zorganizowanym przez Przedszkole nr 5 im. Kota w Butach w Wołominie. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety. Przedszkolaki wiedzą to doskonale i zawsze chętnie biorą udział w tego typu wydarzeniach.

     • Grupa V świętuje wygraną w Cool-kach!

     • Rodzicom, Nauczycielom oraz wszystkim Sympatykom naszej "Uszatkowej" placówki dziękujemy za wsparcie udzielone podczas trwania konkursu. Nasi wychowankowie z grupy V wygrali 2-godzinną zabawę w "Cool-kach"!

     • Sukces Naszego przedszkolaka!

     • Wśród naszych przedszkolaków kryją się prawdziwe diamenty! Na zdjęciu przedstawiamy pracę Wiktora z gr.IV, która została wyróżniona l miejscem w konkursie organizowanym przed MDK na wykonanie pracy plastycznej z surowców wtórnych.

      Laureatowi gratulujemy kolejnego sukcesu! Wspaniale rozwijasz swoje talent

     • Sensosmyki w akcji!

     • W ostatnim czasie, każda z grup w naszym przedszkolu uczestniczyła w zajęciach kreatywnych. Dzieci tworzyły urozmaicone prace plastyczno - techniczne, wykorzystując do tego np. produkty spożywcze czy masę ceramiczną, lub uczestniczyły w zajęciach sensoplastycznych.

      Na efektywność nauczania wpływa w dużej mierze zaangażowanie ucznia. Zainteresowanie wśród dzieci z pewnością wzbudzają kreatywne zabawy, w których mogą się wykazać swoją inwencja twórczą - jednocześnie doskonale się bawiąc. Odpowiednio poprowadzone zajęcia pozwalają wyeliminować poczucie zniechęcenia i nudy, a także rozwijają przedszkolaki pod kątem psychomotorycznym oraz fizycznym.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • W zdrowym ciele, zdrowy duch. Dzień sportu

     • "Żeby zdrowym być na duchu,

      dbaj by ciało było w ruchu,

      bo ruch ciału sił da wiele

      i duch zdrowy będzie w ciele."

                                   M. Brykczyński

       

      5 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, kształtowanie postawy prozdrowotnej, nabywanie wiary we własne siły i możliwości, a także wdrażanie do współdziałania w grupie, integracja grupy przedszkolnej.

      Tego dnia przedszkolaki uczestniczyły w przeróżnych konkurencjach i zabawach ruchowych, grach sportowych oraz ćwiczeniach gimnastycznych w sali i na świeżym powietrzu. Podczas sportowych wyzwań przedszkolaki wykazały się niesamowitą zwinnością, zręcznością a także sprytem. Przekonały się także, że sport to bardzo przyjemna forma spędzania czasu, która nie tylko daje nam przy tym wiele radości ale także poprawia naszą kondycję fizyczną.

     • Informacja nt. rekrutacji i potwierdzenia woli

     • Szanowni Państwo,

      listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych wywieszone są w przedszkolu.

      UWAGA!!!

      Rodzice kandydatów zakwalifikowanych w terminie od do 10-04-2024 godz. 12:00 zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do placówki kwalifikacji. Potwierdzenie woli przyjęcia można dokonać elektronicznie lub osobiście w placówce kwalifikacji. W celu elektronicznego potwierdzenia woli rodzic loguje się konto kandydata i korzysta z opcji potwierdź wolę przyjęcia. Weryfikacja oraz możliwość potwierdzanie woli przyjęcia od strony użytkownika placówki jest dostępna w zakładce Menadżer placówki.

      Uwaga!!!

      Niepotwierdzenie w terminie woli przyjęcia będzie traktowane jako rezygnacja z przyjęcia kandydata do danej placówki.

     • Karta zgłoszeniowa na dyżur wakacyjny

     • Dyżury wakacyjny dla przedszkoli  bedzie realizowany w następujących instytucjach:


      Nazwa i adres przedszkoli- pełnienie dyżuru w lipcu:

      1.Przedszkole nr 6 im. „Bajka” w Wołominie

      ul. Kościelna 70
      tel. 504893767, 504893735 

       

      2. Przedszkole nr 10 im. Misia Uszatka w Wołominie,

      Aleja Armii Krajowej 56

      tel. 22 787 59 36 

       

      Nazwa i adres przedszkoli- pełnienie dyżuru w sierpniu:

      1. Przedszkole nr 8 im. Czerwonego Kapturka w Wołominie

      ul. Wiejska 6

      tel. 22 787 33 21

       

      2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Leśniakowiźnie
      ul. Kasprzykiewicza 153
      tel. 22 201 9011

       

      Przypominamy, że dyżur jest przeznaczony dla dzieci rodziców pracujących. 

      Formularz zgłoszeniowy na dyżur wakacyjny znajduje się do pobrania pod poniższym linkiem: 

      https://docs.google.com/document/d/1MW02y_0mQBHifVegPiehIIEuMIG0jU-c/edit?usp=drive_link&ouid=117506457885275389664&rtpof=true&sd=true

       

      Pobrany, wypełniony i podpisany wniosek, należy złożyć u wychowawcy w nieprzekraczalnym terminie do 15.05.2024 r.


      Informację o zakwalifikowaniu dziecka na dyżur wakacyjny oraz o terminie podpisywania porozumień w dyżurujących przedszkolach, otrzymacie Państwo na początku czerwca.

      https://docs.google.com/document/d/1MW02y_0mQBHifVegPiehIIEuMIG0jU-c/edit?usp=drive_link&ouid=117506457885275389664&rtpof=true&sd=true

     • Uczymy się z "Księżniczką Różyczką"

     • Dzieci z naszego przedszkola obejrzały 19 marca przedstawienie teatralne pt. "Księżniczka Różyczka" w wykonaniu Teatru Złoty Dukat. Podczas przedstawienia przedszkolaki poznały historię Królestwa Różowego i jego mieszkańców: zapominalskiej wróżki, nieśmiałego Pazia, Księżniczki Różyczki i Smoka... jarosza.

      Edukacja teatralna dziecka od najmłodszych lat uwrażliwia go na odbiór sztuki, kształtuje gusta oraz daje przestrzeń na spojrzenie krytycznym okiem na prezentowane treści.

       

     • Maluszki poznają świat z krową Matyldą

     • W środę, 13.03.2024r. grupę maluszków odwiedziła Pani z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie. Dzieci miały możliwość poznania Krowy Matyldy czyli głównej bohaterki książki Alexandra Steffensmeier’a, która tego dnia miała, wraz z listonoszem, bardzo dużo paczek do rozniesienia. Nie wszystko szło po ich myśli, ale wszystko zakończyło się prawdziwym happy endem. Dodatkowo przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza/bibliotekarki, co znajdziemy w bibliotece oraz dlaczego tak ważne jest czytanie książek.

      Była to niezwykle miła i wartościowa lekcja, za którą dzieci z grupy bardzo dziękują!

     • Lekcje w bibliotece- edukacja czytelnicza

     • W minionym miesiącu dzieci z grupy II, III i IV uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych w Publicznej Bibliotece w Wołominie. Tym razem tematem spotkań były ZAWODY. Rozmawialiśmy o tym, jakie znamy zawody i kim będziemy, jak dorośniemy.

      Podczas spotkania dzieci zapoznały się także z książką Marcina Brykczyńskiego "Czy już wiesz kim zostać chcesz?". Dzięki tym wesołym i prostym wierszom dzieci dowiedziały się, czym zajmują się hydraulik, inżynier na budowie czy maszynista.

      Na koniec spotkania przedszkolaki wykonały tematyczne prace plastyczne.

     • Święto wszystkich małych dziewczynek i chłopców!

     • Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, zarówno dla tych dużych, jak i małych dziewczynek. W piątek, 8 marca, radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Chłopcy zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli piękne laurki czy drobne upominki. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

      10.03 zaś świętowali nasi mali mężczyźni. Tym razem to dziewczynki przygotowały dla naszych chłopców niespodzianki oraz sprawiły by ten dzień był dla nich wyjątkowy. Te drobne momenty to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

     • Humory pani muzyki

     • 06.03. 2024 r. gościliśmy w naszym przedszkolu muzyków z Filharmonii Narodowej. Artyści zagrali wspaniały koncert muzyki na żywo pt. "Humory Pani Muzyki".

      Tym razem przedszkolaki wysłuchały utworów muzycznych wykonanych na skrzypcach, wiolonczeli i fortepianie.

      Podczas koncertu dzieci dowiedziały się, że w dźwiękach ukrytych jest wiele emocji, a muzyka miewa swoje humory.

     • Dyżur wakacyjny

     • Formularz zgłoszeniowy (Wniosek) na dyżur wakacyjny zostanie umieszczony na stronie internetowej przedszkola w połowie marca. Rekrutacja na dyżur wakacyjny będzie prowadzona w terminie 20 marca-15 maja 2024 r. Pobrany, wypełniony i podpisany Wniosek,  należy złożyć u Wychowawcy.

       

      W czasie wakacji prowadzone będą dyżury w następujących przedszkolach:

     • Dinozaury jak żywe!

     • „Dinozaury to takie stworzenia,

      których już od dawna na świecie nie ma.

      Niektóre były duże, wielkości wieżowca,

      a inne małe, na przykład jak owca (…)”

       

      26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura.

      Tego dnia przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. Obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się jak żyły dinozaury, jak wyglądały, czym się żywiły a także jak wyginęły te prehistoryczne gady. Dowiedziały się także kim jest paleontolog i czy się zajmuje.

      Dzieci rozwiązywały zagadki, zadania matematyczne a także uczestniczyły w przeróżnych dino-konkurencjach i zabawach ruchowo-naśladowczych.

      Na koniec zajęć mali paleontolodzy odkrywali ukryte w pojemniku z piaskiem szkielety dinozaurów, odgadując do jakich dinozaurów należą.

     • Projekt edukacyjny: Skąd się biorą produkty ekologiczne?

     • W piątek, 23.02. odwiedziła nasze Przedszkole Pani Renata Modzelewska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wołominie oraz przeprowadziła zajęcia promujące zdrowe żywienie.

      Nasze przedszkolaki z grupy III, IV i V wzięły udział w nowym ogólnopolskim programie edukacyjnym „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. Jest to program dla przedszkoli opracowany przez GIS wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

      Akcja, prowadzona wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ma uczyć jak szukać tej znakomitej, dobrej żywności, w jaki sposób ją rozpoznawać, w jaki sposób się zdrowo odżywiać. Ma także uczyć jaki jest związek rolnictwa z przyrodą. Kampania ma również na celu propagowanie zachowań prorodzinnych. Spożywajmy polską żywność, która cechuje się wysoką jakością. Rozpoczęta kampania skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Jej celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

      Zajęcia związane z realizacją programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne” przedszkolaki rozpoczęły od rozpakowywania zakupów. Oglądały dokładnie wszystkie produkty i zauważyły, że większość produktów ma taki sam znaczek. Posegregowały produkty na te, które posiadają znaczek EKO i ze względu na ich pochodzenie. Następnie obejrzały bajkę „Skąd się biorą produkty ekologiczne” (https://www.youtube.com/watch?v=7_2NNcSqu5w), która w przystępny sposób wyjaśniła dzieciom, że warto zwracać uwagę na produkty ekologiczne, które są zdrowe i powinny być wykorzystywane w naszych codziennych posiłkach. Przedszkolakom przypomniana została Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Podczas zajęć dzieci degustowały samodzielnie przygotowane kanapki. Dziękujemy Rodzicom za włączenie się w realizację zajęć -za przygotowanie pysznych “EKO produktów spożywczych”.

      Realizacja podjętych przez nas działań programowych pozwoliła dzieciom zrozumieć czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne. Przedszkolaki poznały korzyści z hodowli zwierząt. Potrafią rozpoznać znaczek, który oznacza ekologiczny produkt. Zdobyły wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania się, produktów ekologicznych,ich źródła pochodzenia oraz ich dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie.

     • Miauuuu... Obchody Dnia Kota

     • „Bywam czarny, szary, bury,

      wydeptuję własne ścieżki.

      Na mój widok myk do dziury,

      wszystkie przerażone myszki.”

      W piątek 16.02 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Tego dnia dzieci upodobniły się do naszych milusińskich przyjaciół, przynosiły książeczki o „kociej” tematyce a także przedstawiały kolegom i koleżankom swoje kocie przytulanki.

      W każdej grupie organizowane były także wesołe „kocie zabawy" - przedszkolaki poznawały piosenki i wierszyki, rozwiązywały zagadki a także wykonały prace plastyczne. Niektórzy spotkali nawet kotka w trakcie spaceru.

      Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a po więcej zdjęc odsyłamy na profil społecznościowy przedszkola.

     • Kontynuacja wychowania przedszkolnego na rok 2024/2025

     • Drodzy Rodzice, w związku z trudnościami z uruchomieniem systemu rekrutacyjnego bardzo prosimy o składania deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w wersji papierowej. Są dla Państwa już przygotowane kopie tych dokumentów, należy je pobrać u wychowawców grup, wypełnić i złożyć w dn. 20-27 lutego 2024 r. również do wychowawców.

      Dziękujemy za wyrozumiałość

     • Artystyczne inspiracje dla babci i dziadka

     • "Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”.

      Za nami jedno z najważniejszych uroczystości, które obchodzimy w naszym przedszkolu. Dzień Babci i Dziadka to czas, którego z niecierpliwością wyczekują nie tylko dzieci, ale także ich dziadkowie, którzy z dumną podziwiają swoje wnuczęta. Nasze przedszkolaki z wielką radością przygotowały przepiękne programy artystyczne. Włożyły niesamowicie dużo pracy w to, by zaśpiewać, zatańczyć i powiedzieć wierszyk dla swoich ukochanych dziadków. Starsze grupy zaprezentowały także jasełka.

      Niesamowicie było patrzeć na rozpromienione i pełne wzruszenia twarze Babć i Dziadków, którzy podziwiali swoje pociechy. Jesteśmy dumni z naszych małych artystów. Wszystkim Babciom oraz Dziadkom życzymy zdrowia i wielu radości płynących z czasu spędzonego ze swoimi wnukami.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Antonio Vivaldi: Gwiazda nad Wenecją

     • 7 lutego w naszym przedszkolu odbył się koncert w wykonaniu Filharmonii Narodowej - zorganizowany w ramach cyklu "Spotkania z muzyką".

      Koncert był zatytułowany "Antonio Vivaldi-gwiazda nad Wenecją".

      Koncert poświęcony był jednemu z najwybitniejszych przedstawicieli epoki baroku. Antonio Vivaldi wenecki kompozytor i skrzypek stworzył cały szereg znakomitych dzieł, z którymi mieliśmy przyjemność zapoznać się podczas koncertu.