• Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

     • Na poczatku stycznia Nasze przedszkolaki brały udział w II Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem było Publiczne Przedszkole Kobyłkowo. Celem konkursu było kultywowanie i rozwijanie tradycji wspólnego kolędowania.

      Jest nam niezmiernie miło, że nasze małe artystki z grupy lV reprezentowały Nasze przedszkole w tym konkursie. Dziewczynki odsłoniły swoje wokalne umiejętności w "Pastorałce od serca do ucha". Gratulujemy Naszym przedszkolakom odwagi do dzielenia się śpiewem na szerszym forum. O pięknie występu świadczyły zebrane oklaski od publiczności!

      Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie oraz uzyskaną pomoc.

     • Podziękowania za zaangażowanie w akcję edukacyjną "Pomóż dzikom wrócić do lasu"

     • Kilka dni temu Nasi wychowankowie wraz z opiekunami wybrali się na galę wieńczącą akcję "Pomóż dzikom wrócić do lasu". Akcja edukacyjna prowadzona w Naszym przedszkolu polegała na przekazaniu dzieciom wiedzy na temat zagrożeń związanychz wolnożyjącymi dzikami, promowaniu zachowań proekologicznych, oraz zasad bezpiecznego zachowania się w kontakcie z dzikimi zwierzętami.

      W akcję zbierania żołędzi zaangażowało się wielu naszych Wychowanków wraz z całymi Rodzinami. Cieszymy się, że byliście nieustraszeni prowadząc zbiórkę owoców dębu, bo doskonale pamiętamy, że pogoda nie rozpieszczała w tamtym okresie.

      Szczególnie podziękowania kierujemy w stronę:

      Szymona Berezy z gr. V

      Mikołaja Rozbickiego z gr. IV

      oraz rodzeństwa Zuzi i Wiktora Szlędaków z gr. I i IV.

      Ta zacna grupa przedszkolaków wykazała się największą determinacją podczas zbiórki, w związku z czym odebrali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od organizatorów akcji. Dziękujemy wszystkim sympatykom Naszego przedszkola, którzy zaangażowali się w przyniesienie każdego kilograma żołędzi!

     • Sukcesy Naszych przedszkolaków w konkursach gminnych

     • Porcja dobrych wiadomości! Prace plastyczne Naszego przedszkolnego rodzeństwa- Zuzi i Wiktora- zostały uznane przez jury konkursu gminnego pt. Mój pupil i ja". Wiktor zdobył II miejsce, a Zuzia wyróżnienie.

      Zuzia, nasz maluszek zachwyciała również kapitułę grudniowego konkursu gminnego pt. "Najpiękniejsza eko-ozdoba" i zdobyła I miesjce w kategorii A- przedszkola. 

      Naszym laureatom serdecznie gratulujemy:)

      Podziękowania za motywowanie dzieci do podejmowania wyzwań składamy na ręce ich Rodziców- pięknie Państwo wspieracie swoje pociechy w rozwoju!

     • Niech żyje bal! Spotkanie z Mikołajem

     • 15 grudnia w przedszkolu odbyła się wspaniała impreza świąteczna z Mikołajem, Aniołkiem i Diabełkiem.

      Były tańce, wesołe zabawy przy skocznej i rytmicznej muzyce a także wspólny śpiew.

      Po zabawie przyszedł czas na wyczekiwane prezenty, które wywołały uśmiech i radość na twarzach dzieci.

      Na koniec balu zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.

      To był wspaniały dzień, pełen wrażeń i emocji, który na pewno na dłuuugo pozostanie w pamięci Naszych przedszkolaków:)

     • Finał akcji "Wirtualna choinka"

     • "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,

      ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,

      zatacza koło i wraca do nas"

                                    Flora Edwards

      Drodzy Rodzice,

      Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie i udział w akcji charytatywnej "Wirtualna choinka".

      Dziękujemy za wielkie serce, szlachetność, dobro i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.

      Wspólnymi siłami spełniliśmy marzenia dzieci z potrzebujących rodzin. Możemy być z siebie dumni!

     • Spotkanie z muzyką pt. "Opowiem Ci bajkę"

     • W środę, 13 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się "Spotkanie z muzyką". Tym razem przedszkolaki wzięły udział w koncercie pt. "Opowiem Ci bajkę" w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej.

      Głównym bohaterem koncertu dla dzieci był lis Witalis. Dzieci podczas koncertu przekonały się, że nie wszystkie zwierzęta są tak dobre i uczciwe. Niestety z pozoru miły i opiekuńczy lisek okazał się w rzeczywistości wielkim spryciarzem i kombinatorem.

      Dzieciom bardzo podobało się muzyczne bajkowanie, podczas którego mogły doświadczyć różnych emocji.

     • Muzyczne spotkanie pt. "Opowiem Ci bajkę"

     • W środę, 13 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się "Spotkanie z muzyką". Tym razem przedszkolaki wzięły udział w koncercie pt. "Opowiem Ci bajkę" w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej.

      Głównym bohaterem koncertu dla dzieci był lis Witalis. Dzieci podczas koncertu przekonały się, że nie wszystkie zwierzęta są tak dobre i uczciwe. Niestety z pozoru miły i opiekuńczy lisek okazał się w rzeczywistości wielkim spryciarzem i kombinatorem.

      Dzieciom bardzo podobało się muzyczne bajkowanie, podczas którego mogły doświadczyć różnych emocji.

     • Celebrujemy Dzień Guzika

     • 12 grudnia obchodzony był w Naszym przedszkolu Dzień Guzika. Przez lata wymyślono różne typy zapięć i zamków, ale to guziki cały czas nie wychodzą z mody. Również i nasze przedszkolaki świętowały ten dzień.  Za pomocą guzików dzieci przeliczały, utrwalały kolory i kształty oraz tworzyły piękne prace plastyczne. Nie zabrakło także klasycznego nawlekania guzików na nitkę, przy czym dzieci musiały się troszkę natrudzić - jednocześnie ćwicząc swoje rące.

       Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia. Więcej fotografii na portalu społecznościowym przedszkola.

     • Razem z Nami zostań Mikołajem!

     • "Pragnienia dzieci są różnorakie. Jedne marzą o piżamce z ulubionym bohaterem bajki, inne o grach, klockach lego, samochodach czy interaktywnych pomocach naukowych. Dzieci z ubogich rodzin mają takie same pragnienia jak te z bogatych domów. Różni je tylko to, że marzenia ubiższych- bez naszej pomocy - nie będą miały szans na realizację."

      Drodzy Rodzice jeśli czujecie, że możecie ofiarować uśmiech i prawdziwą radość dzieciom to zapraszamy Was do włączenia się do przedszkolnej akcji charytatywnej. Możecie Państwo obdarować wymarzonymi upominkami dzieci zgłoszone do Wirtualnej choinki. Zapraszamy do zapoznania się z listami dziecięcych marzeń tych małych i dużych. Znajdziecie je Państwo na drzwiach do sali każdej grupy.

      Zróbmy razem coś wielkiego, "...bo tak wiele masz, ile sam innym dasz"!

     • Czy wiesz ile waży góra? Góra Grosza w naszym przedszkolu

     •  

      Akcja Góra Grosza w Naszym przedszkolu trwa do 29.02.2024 r. Przyłączycie się Państwo do akcji wrzucając dowolną monetę do przeznaczonego na ten cel pojemnika znajdującego się na przedszkolnym parterze przy sali gr.ll.

      Zebrane środki przekazujemy na rzecz dzieci potrzebujących, by wesprzeć je w znalezieniu bezpiecznego miejsca, pomóc w codziennej nauce, rozwijaniu pasji i talentów, rehabilitacji oraz usamodzielnieniu się.

      Pamiętaj, jeden grosz czyni różnicę! Czekamy na Ciebie i Twój grosik!

     • "Dzień pluszowego misia"

     • 25 listopada to data wyjątkowa, tego dnia obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy miś to wciąż kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych zabawek dla dzieci, bywa ich największym przyjacielem.

      Również i nasze Przedszkole dołączyło do akcji i świętowało w sposób wyjątkowy ten dzień. Dzieci uczestniczyły w różnych grach i zabawach, wykonywały prace plastyczne a w tym wszystkim każdemu dziecku towarzyszył ich największy kompan - pluszowy miś.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Muzyczny poranek z DJ-em

     • W ubiegłym tygodniu dzieci trzy- i czteroletnie miały okazję wziąć udział w tanecznym poranku z muzyczno-ruchowymi atrakcjami! Zabawy w rytmie disco wypełniły mury naszego przedszkola wprawiając w ruch każdego przedszkolaka.

      Serdecznie dziękujemy panu Arkowi - tacie Oliwki z Gr. II oraz panu Andrzejowi za doskonałą organizację tego wydarzenia, dobrą zabawę oraz przybliżenie dzieciom pracy DJ-a.Mamy nadzieję, że jeszcze się kiedyś wspólnie pobawimy!

      Wdzięczni wychowankowie i personel przedszkola:)

     • Czytanie wrażeniowe w grupie maluszków

     • Dnia 22.11.2023r., nasze najmłodsze przedszkolaki z Grupy I miały przyjemność gościć na zajęciach Panią bibliotekarkę- pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie. Nasz gość zaprezentował dzieciom dwie wspaniałe pozycje z kankonu literatury dziecięcej.

      .

      Pierwsza książka pt. ”Ernest” Catheriny Rayner przedstawiała krótką historię o pewnym łosiu Erneście, który bardzo chciał się zmieścić do książki. Był jednak zbyt duży i to wcale nie było proste zadanie. Z pomocą małej przyjaciółki znalazł jednak na to sposób.

      Druga książeczka pt. „Z muchą na luzie ćwiczymy buzię” była źródłem inspiracji do zabaw logopedycznych dla dzieci Marty Galewskiej-Kustry. To zabawna książka opowiadająca przygody niezwykłej muchy o imieniu Fefe. Wraz z nią dzieci miały możliwość wyruszenia na przejażdżkę samochodem, probowały ugasić pożar, pojechały do kina i na kolację do eleganckiej restauracji.

      Była to bardzo wartościowa i ważna, pierwsza lekcja biblioteczna dla naszych maluszków. Dzieci poprzez czytane bajki ćwiczyły swoją koncentrację uwagi, poszerzały słownictwo, rozwiajały wyobraźnię a także ćwiczyły aparat artykulacyjny.

     • W rytmach samby z Filharmonią Narodową

     • W minioną środę nasze przedszkolaki wzięły udział w koncercie edukacyjnym pt. "W rytmach samby", w ramach cyklu "Spotkanie z muzyką" organizowanym przez Filharmonię Narodową.

      Była to fascynująca podróż po świecie dźwięków z udziałem muzyków i wspaniałych tancerzy.

      Podczas koncertu zaprezentowane zostały tradycyjne tańce charakterystyczne dla kręgu kultury latynoamerykańskiej: samba, rumba, salsa i tango. W repertuarze koncertu pojawiły się także kompozycje klasyczne oraz utwory inspirowane folklorem.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Smacznie, zdrowo, kolorowo!

     • 8 listopada obchodzony był w naszym przedszkolu

      Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia​​​​​​​.

      Nasi nauczyciele zorganizowali dla swoich przedszkolaków dzień wypełniony aktywnościami skupionymi wokół tematu zdrowienia żywienia. W grupach odbyły się pogadanki, dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia, wspólnie przygotowały śniadania a także uczestniczyły w zabawach, w których same musiały zdecydować co jest zdrowe,  a co szkodzi.

      Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych oraz większej staranności w doborze  produktów, z których przygotowuje się pełnowartościowe posiłki. ​​​​​​​​​​​​​​

     • Śpiewamy hymn dla Niepodległej

     • Nasze Przedszkole kolejny już raz wzięło udział w akcji „Szkoła do Hymnu”. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wszystkie przedszkolaki, dyrekcja, nauczyciele oraz cały personel wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, dając tym samym wyraz szacunku do Ojczyzny i polskiej historii.

      Następnie dzieci z grupy V przedstawiły program artystyczny nawiązujący do narodowych tradycji.