• Miauuuu... Obchody Dnia Kota

     • „Bywam czarny, szary, bury,

      wydeptuję własne ścieżki.

      Na mój widok myk do dziury,

      wszystkie przerażone myszki.”

      W piątek 16.02 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Tego dnia dzieci upodobniły się do naszych milusińskich przyjaciół, przynosiły książeczki o „kociej” tematyce a także przedstawiały kolegom i koleżankom swoje kocie przytulanki.

      W każdej grupie organizowane były także wesołe „kocie zabawy" - przedszkolaki poznawały piosenki i wierszyki, rozwiązywały zagadki a także wykonały prace plastyczne. Niektórzy spotkali nawet kotka w trakcie spaceru.

      Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a po więcej zdjęc odsyłamy na profil społecznościowy przedszkola.

     • Kontynuacja wychowania przedszkolnego na rok 2024/2025

     • Drodzy Rodzice, w związku z trudnościami z uruchomieniem systemu rekrutacyjnego bardzo prosimy o składania deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w wersji papierowej. Są dla Państwa już przygotowane kopie tych dokumentów, należy je pobrać u wychowawców grup, wypełnić i złożyć w dn. 20-27 lutego 2024 r. również do wychowawców.

      Dziękujemy za wyrozumiałość

     • Artystyczne inspiracje dla babci i dziadka

     • "Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”.

      Za nami jedno z najważniejszych uroczystości, które obchodzimy w naszym przedszkolu. Dzień Babci i Dziadka to czas, którego z niecierpliwością wyczekują nie tylko dzieci, ale także ich dziadkowie, którzy z dumną podziwiają swoje wnuczęta. Nasze przedszkolaki z wielką radością przygotowały przepiękne programy artystyczne. Włożyły niesamowicie dużo pracy w to, by zaśpiewać, zatańczyć i powiedzieć wierszyk dla swoich ukochanych dziadków. Starsze grupy zaprezentowały także jasełka.

      Niesamowicie było patrzeć na rozpromienione i pełne wzruszenia twarze Babć i Dziadków, którzy podziwiali swoje pociechy. Jesteśmy dumni z naszych małych artystów. Wszystkim Babciom oraz Dziadkom życzymy zdrowia i wielu radości płynących z czasu spędzonego ze swoimi wnukami.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Antonio Vivaldi: Gwiazda nad Wenecją

     • 7 lutego w naszym przedszkolu odbył się koncert w wykonaniu Filharmonii Narodowej - zorganizowany w ramach cyklu "Spotkania z muzyką".

      Koncert był zatytułowany "Antonio Vivaldi-gwiazda nad Wenecją".

      Koncert poświęcony był jednemu z najwybitniejszych przedstawicieli epoki baroku. Antonio Vivaldi wenecki kompozytor i skrzypek stworzył cały szereg znakomitych dzieł, z którymi mieliśmy przyjemność zapoznać się podczas koncertu.

     • Karnawałowe pląsy przedszkolaków

     • „W karnawale wszyscy urządzają bale.

      To tradycja bardzo stara,

      strojów pięknych co niemiara.

      Niech się bawią duzi, mali

      zgromadzeni na tej sali.”

      W piątek 2 lutego w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez dzieci BAL KARNAWAŁOWY.

      Imprezę poprowadził profesjonalny duet artystów z Teatru "Złoty Dukat".

      Tego dnia dzieci wcieliły się w znane i lubiane postaci bajkowe. Na balu pojawiły się księżniczki, wróżki, biedronki a także policjanci, strażacy, Batmani, Spider-Man, Elsa, Pokemoni... oj nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich wspaniałych postaci.

      Dzieci wraz z artystami i swoimi paniami tańczyły w rytm znanych i lubianych utworów. Skoczną muzykę i tańce przeplatały przeróżne konkurencje i zabawy taneczne.

      To był wspaniały bal, który dostarczył nie tylko dzieciom ale i dorosłym wiele pozytywnych emocji oraz niezapomnianych przeżyć.

      Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów, a naszym przedszkolakom za cudowną zabawę.

      Więcej zdjęć z tego wydarzenia na portalu społecznościowym przedszkola.

     • Międzynarodowy Dzień Lego

     • Dnia 29.01.2024r. w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lego. Dla wszystkich miłośników LEGO była to doskonała okazja do zabawy. Dzieci wzięły udział w przeróżnych grach i zabawach, a następnie zasiedli do wspólnego budowania z klocków.

      Niektóre z grup obejrzały także krótkie filmy z ludzikami LEGO w roli głównej.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia. Więcej zdjęć na profilu społecznościowym przedszkola.

     • Muzyczne spotkanie z księżniczką Libuszą

     • Dnia 10 stycznia przedszkolaki wzięły udział w koncercie edukacyjnym pt. "W ogrodzie księżniczki Libuszy" w ramach cyklu "Spotkania z muzyką ".

      Podczas koncertu nasi mali słuchacze dowiedzieli się dlaczego Praga jest ważną europejską muzyczną metropolią, a także skąd wzięła się nazwa Praga.

      Dzieci zapoznały się z muzyką czeskich kompozytorów oraz innych twórców związanych z miastem Praga.

     • Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

     • Na poczatku stycznia Nasze przedszkolaki brały udział w II Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, którego organizatorem było Publiczne Przedszkole Kobyłkowo. Celem konkursu było kultywowanie i rozwijanie tradycji wspólnego kolędowania.

      Jest nam niezmiernie miło, że nasze małe artystki z grupy lV reprezentowały Nasze przedszkole w tym konkursie. Dziewczynki odsłoniły swoje wokalne umiejętności w "Pastorałce od serca do ucha". Gratulujemy Naszym przedszkolakom odwagi do dzielenia się śpiewem na szerszym forum. O pięknie występu świadczyły zebrane oklaski od publiczności!

      Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie oraz uzyskaną pomoc.

     • Podziękowania za zaangażowanie w akcję edukacyjną "Pomóż dzikom wrócić do lasu"

     • Kilka dni temu Nasi wychowankowie wraz z opiekunami wybrali się na galę wieńczącą akcję "Pomóż dzikom wrócić do lasu". Akcja edukacyjna prowadzona w Naszym przedszkolu polegała na przekazaniu dzieciom wiedzy na temat zagrożeń związanychz wolnożyjącymi dzikami, promowaniu zachowań proekologicznych, oraz zasad bezpiecznego zachowania się w kontakcie z dzikimi zwierzętami.

      W akcję zbierania żołędzi zaangażowało się wielu naszych Wychowanków wraz z całymi Rodzinami. Cieszymy się, że byliście nieustraszeni prowadząc zbiórkę owoców dębu, bo doskonale pamiętamy, że pogoda nie rozpieszczała w tamtym okresie.

      Szczególnie podziękowania kierujemy w stronę:

      Szymona Berezy z gr. V

      Mikołaja Rozbickiego z gr. IV

      oraz rodzeństwa Zuzi i Wiktora Szlędaków z gr. I i IV.

      Ta zacna grupa przedszkolaków wykazała się największą determinacją podczas zbiórki, w związku z czym odebrali pamiątkowe dyplomy oraz upominki od organizatorów akcji. Dziękujemy wszystkim sympatykom Naszego przedszkola, którzy zaangażowali się w przyniesienie każdego kilograma żołędzi!

     • Sukcesy Naszych przedszkolaków w konkursach gminnych

     • Porcja dobrych wiadomości! Prace plastyczne Naszego przedszkolnego rodzeństwa- Zuzi i Wiktora- zostały uznane przez jury konkursu gminnego pt. Mój pupil i ja". Wiktor zdobył II miejsce, a Zuzia wyróżnienie.

      Zuzia, nasz maluszek zachwyciała również kapitułę grudniowego konkursu gminnego pt. "Najpiękniejsza eko-ozdoba" i zdobyła I miesjce w kategorii A- przedszkola. 

      Naszym laureatom serdecznie gratulujemy:)

      Podziękowania za motywowanie dzieci do podejmowania wyzwań składamy na ręce ich Rodziców- pięknie Państwo wspieracie swoje pociechy w rozwoju!

     • Niech żyje bal! Spotkanie z Mikołajem

     • 15 grudnia w przedszkolu odbyła się wspaniała impreza świąteczna z Mikołajem, Aniołkiem i Diabełkiem.

      Były tańce, wesołe zabawy przy skocznej i rytmicznej muzyce a także wspólny śpiew.

      Po zabawie przyszedł czas na wyczekiwane prezenty, które wywołały uśmiech i radość na twarzach dzieci.

      Na koniec balu zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.

      To był wspaniały dzień, pełen wrażeń i emocji, który na pewno na dłuuugo pozostanie w pamięci Naszych przedszkolaków:)

     • Finał akcji "Wirtualna choinka"

     • "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,

      ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,

      zatacza koło i wraca do nas"

                                    Flora Edwards

      Drodzy Rodzice,

      Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie i udział w akcji charytatywnej "Wirtualna choinka".

      Dziękujemy za wielkie serce, szlachetność, dobro i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.

      Wspólnymi siłami spełniliśmy marzenia dzieci z potrzebujących rodzin. Możemy być z siebie dumni!

     • Spotkanie z muzyką pt. "Opowiem Ci bajkę"

     • W środę, 13 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się "Spotkanie z muzyką". Tym razem przedszkolaki wzięły udział w koncercie pt. "Opowiem Ci bajkę" w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej.

      Głównym bohaterem koncertu dla dzieci był lis Witalis. Dzieci podczas koncertu przekonały się, że nie wszystkie zwierzęta są tak dobre i uczciwe. Niestety z pozoru miły i opiekuńczy lisek okazał się w rzeczywistości wielkim spryciarzem i kombinatorem.

      Dzieciom bardzo podobało się muzyczne bajkowanie, podczas którego mogły doświadczyć różnych emocji.

     • Muzyczne spotkanie pt. "Opowiem Ci bajkę"

     • W środę, 13 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się "Spotkanie z muzyką". Tym razem przedszkolaki wzięły udział w koncercie pt. "Opowiem Ci bajkę" w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej.

      Głównym bohaterem koncertu dla dzieci był lis Witalis. Dzieci podczas koncertu przekonały się, że nie wszystkie zwierzęta są tak dobre i uczciwe. Niestety z pozoru miły i opiekuńczy lisek okazał się w rzeczywistości wielkim spryciarzem i kombinatorem.

      Dzieciom bardzo podobało się muzyczne bajkowanie, podczas którego mogły doświadczyć różnych emocji.

     • Celebrujemy Dzień Guzika

     • 12 grudnia obchodzony był w Naszym przedszkolu Dzień Guzika. Przez lata wymyślono różne typy zapięć i zamków, ale to guziki cały czas nie wychodzą z mody. Również i nasze przedszkolaki świętowały ten dzień.  Za pomocą guzików dzieci przeliczały, utrwalały kolory i kształty oraz tworzyły piękne prace plastyczne. Nie zabrakło także klasycznego nawlekania guzików na nitkę, przy czym dzieci musiały się troszkę natrudzić - jednocześnie ćwicząc swoje rące.

       Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia. Więcej fotografii na portalu społecznościowym przedszkola.