• Bezpiecznych wakacji drogie Przedszkolaki!

     • Wszystkim Naszym przedszkolakom życzymy pięknego wakacyjnego odpoczynku. Korzystajcie w pełni z uroków rodzinnego wypoczynku! Niezależnie od miejsca Waszej regeneracji bądźcie bezpieczni i pamiętajcie o dobrych nawykach, które zwiększą Wasze bezpieczeństwo!

     • Informacja w sprawie organizacji dyżuru wakacyjnego

     • Informujemy naszych wakacyjnych gości z okolicznych przedszkoli, że na dyżur wakacyjny należy przynieść:

      - obuwie na zmianę

      - ubrania na zmianę - bielizna, koszulka, spodenki /w worku/

      - podpisany ręcznik z zawieszką

      Dzieci 3-letnie na dyżur wakacyjny dodatkowo przynoszą niewielki kocyk lub cienką kołderkę oraz poduszeczkę.

      Listy dzieci na dyżur wakacyjny z podziałem na grupy umieszczone są na tablicy informacyjnej po lewej stronie korytarza.

      Przypominamy, że Nasze przedszkole zapewnia opiekę dzieciom w godz.7.00-17.00.

      Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na FB, na którym umieszczać będziemy bieżące informacje.

     • Z przytupem śpiewamy dla Mamy i Taty! Zakończenie roku

     • Niech żyją wakacje,

      niech żyje pole i las

      i niebo, i słońce,

      wolny, swobodny czas.”

      W ostatnich tygodniach w naszym przedszkolu każda grupa wystąpiła w przedstawieniu z okazji Dnia Mamy i Taty. Nasi mali aktorzy pięknie śpiewali piosenki, tańczyli, mówili wierszyki a na koniec składali życzenia i podziękowania za to, co każącego dnia robią dla nich ukochani Rodzice.

      Na twarzach każdej Mamy i każdego Taty malował się uśmiech a w oku nie raz zakręciła się łezka wzruszenia. To może tylko wskazywać na to, ile pracy dzieci włożyły w przygotowania i jak pięknie udało im się zaprezentować.

      Były to także występy połączone z zakończeniem roku przedszkolnego.

      WITAJCIE WAKACJE!

      Przedstawienia, w których wzięły udział grupy IV i V, były na tyle wyjątkowe, gdyż to były ich ostatnie występy w murach naszego przedszkola. Od września wkraczają na nową, pełną przygód drogę. Niektórzy już nie mogą się doczekać gdy pierwszy raz zasiądą w szkolnej ławce, inni jeszcze żyją wakacjami

      Niemniej, kochane dzieci, kończycie swój pierwszy etap edukacji i wkraczacie w życie szkolne. Pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi. W waszej dalszej edukacji nadal towarzyszyć powinny: zabawa, uśmiech, zadowolenie nawet z małych sukcesów. Życzymy Wam powodzenia.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Kiedy maluch jest gotowy by zostać przedszkolakiem?

     • Kilka słów o tym jak przygotować dziecko do pobytu w przedszkolu. Zachęcamy Państwa do lektury .

      Artykuł udostępniamy również pod linkiem:

      https://drive.google.com/file/d/1dQrvn6MJVuso-yTrzDicp5UdzHCxoWeE/view?usp=sharing

     • Mali mistrzowie są pośród nas!

     • Józiu, jesteśmy z Ciebie dumni!

      11.06.2024r., Józio Mirkułów z grupy IV, wraz ze swoją drużyną z rocznika 2017, zdobył 1 miejsce w turnieju finałowym "Mistrzowskie Skrzaty Mazowsza 2024".

      Józiu, niech udział w tym turnieju inspiruje Cię po sięganie najwyższych laurów!

      Gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju sportowego talentu!

     • Przedszkolaki z wizytą w "Skrzatowie"

     • W dniach 4 i 5 czerwca wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do "SKRZATOWA" w miejscowości Lipiny.

      W tym niezwykłym świecie skrzatów czekało na nas nas wiele atrakcji: zwiedzanie wioski skrzatów, karmienie zwierząt (alpak, króliczków, kur, świnek morskich, kóz), zabawy na kreatywnym placu zabaw, zjazdy na tyrolce, zabawy na trampolinie i dmuchanej zjeżdżalni a także warsztaty kreatywne w czasie których samodzielnie wykonaliśmy "Łapacze snów".

      Na koniec zjedliśmy kiełbaskę z ogniska a na deser pyszną słodką watę cukrową.

      Zmęczeni ale szczęśliwi i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.

     • Świętujemy "Dzień Królewny"

     • „Dziś dziewczynka każda, może czuć się ważna.

      Dziś każda na pewno, może być królewną.

      Bo dziś moi mili święto nad świętami,

      Dzień Królewny w przedszkolu właśnie dzisiaj mamy.

      Więc zapraszam wszystkie Księżniczki wszem znane

      Kopciuszki, Roszpunki, Śnieżki zakochane.

      Razem poszukamy Księcia z bajki swojej,

      i zrobimy Bal Księżniczek tu w naszym przedszkolu.”

      W minionym tygodniu odbył się w naszym przedszkolu Dzień Księżniczki i Księcia. Do naszego przedszkola przybyło wiele przepięknych księżniczek a wśród nich: Elzy, Belle, Śnieżki czy Roszpunki. Każda z nich tak samo piękna i olśniewająca oraz każda wyglądała swojego księcia. Dotarli takie i oni i mogliśmy zaczynać Bal.

      Zapraszamy na naszą fotorelację.

     • Wspominamy Piknik rodzinny "Zdrowo i sportowo"

     • Piknik rodzinny, integrujący społeczność Naszego przedszkola zapisujemy w pamięci jako "top" wydarzenie tego roku! Wczoraj nasz przedszkolny ogród tętnił życiem. Wypełniła go radość i uśmiech naszych pociech, ich rodzeństwa i rodziców.

      Wspólny pobyt w ogrodzie umilały nam animacje w wykonaniu duetu "Złoty Dukat". Angażował on naszą społeczność do wspólnej zabawy przy muzyce oraz do aktywności sportowej z elementami rywalizacji. Nasi milusińscy chętnie korzystali z przygotowanych stoisk z tatuażami, warkoczykami, balonami oraz ze strefy gastronomicznej przygotowanej we współpracy z Radą Rodziców. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się również "dmuchaniec" ze zjeżdżalnią i Nasz nowy plac zabaw. Dzieciaki solidnie go przetestowały!

      Drodzy Rodzice, Wasze wsparcie w przygotowaniu tego wydarzenie było budujące! Dziękujemy za wszystkie przyniesione ciastka, ciasteczka, rogaliki, deserki. Za napoje, owoce oraz kiełbaski i pieczywo. Dziękujemy, że zaangażowaliście się w przygotowanie stoisk gastronomicznych i ich obsługę. Nie szczędziliście środków i czasu prywatnego na przygotowanie waty cukrowej oraz popcornu. Zorganizowaliście maskotki, które bawiły nas i towarzyszyły podczas pikniku. Elso, Hello Kitty, Pikachu jesteśmy Wam wdzięczni, że temperatura nie była Wam straszna! Dziękuję również Naszemu personelowi za zaangażowanie w przygotowanie tego pikniku! Każde ręce były na wagę złota!

      Za nami piękne wydarzenie! Było nam niezmiernie miło spotkać się z Państwem w nieco mniej formalnej sytuacji. Dziękujemy za liczne przybycie, wspólną zabawę i dobrą energię tego czasu. Na koniec dodamy, że Państwa hojność nas zaskoczyła. Zebraliśmy środki finansowe w wysokości ok.2020 zł!

     • Z Filharmonią Narodową poznajemy kapryśne charaktery żywiołów

     • W środę 22 maja odbył się koncert dla dzieci z cyklu "Spotkania z muzyką" w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej . Koncert nosił tytuł "Podróż przez cztery żywioły". 

      Podczas koncertu muzycy zaprezentowali nam za pomocą instrumentów dźwięki imitujące cztery żywioły: ognia, wody, ziemi i powietrza. A było to możliwe dzięki takim instrumentom jak: gitara, flet, akordeon oraz bęben.

      Dzieci z wielkim zaciekawieniem wsłuchiwały się w dźwięki poszczególnych instrumentów. Dzięki nim znalazły się w brawnym świecie, ogarniętym przez żywioły i wspólnie stworzyły muzyczne obrazy odwzorowujące otaczającą  nas, nieokiełzanną siłe netury. Na koniec nagrodziły artystów gromkimi brawami.

     • W przedszkolu, jak w ulu! Krótka historia bartnictwa

     • 21.05.2024r. odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty pszczelarskie. Zostały one przeprowadzone przez Panią animatorkę z inowrocławskiej ModrejSovy. Podczas zajęć dzieci mogły dowiedzieć się kim jest pszczelarz, czym jest ul, co to pszczela rodzina, a także jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata.

      Podczas spotkania przedszkolaki poznały krótką historię pszczelarstwa i bartnictwa. Wysłuchały również wykładu o narzędziach, jakimi posługują się pszczelarze, dzięki czemu łatwiej było im zrozumieć, jak tak naprawdę wygląda praca w pasiece. Na koniec części praktyczniej przedszkolaki z każdej grupy wiekowej wykonały świeczki z wosku pszczelego oraz wzięły udział w degustacji różnego rodzaju miodów.

      Cieszymy się niezmiernie, że nasze przedszkolaki miały możliwość uczestniczenia w tego typu aktywnoścach, które sprawiają, że rozwijają swoją twórczą postawę, a także kreatywne spojrzenie na otaczający nas świat.

     • Gotowi do drogi! Z "Autochodzikiem" w świat!

     • 21 i 23 czerwca na Naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej z Wołominia pod hasłem "Bezpieczeństwo na drodze".

      Podczas zajęć dzieci w aktywny sposób utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Było to możliwe dzięki zabawie w powstałym na tę okoliczność "miasteczku ruchu drogowego". Przedszkolaki uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, a przy pomocy "autochodzików" utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

      Jeszcze raz bardzo dziękujemy przedstawicielom Straży Miejskiej z Wołominia, a w szczegóności p. Agnieszcze Korcz za cenną i ciekawą lekcję o bezpieczeństwie.

     • Z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej

     • 30.04.2024r. Grupy II, III, IV i V udały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie, a najmłodszą grupę odwiedził Pan Strażak - ogniomistrz Kamil Krauze. Celem tego spotkania było zapoznanie z pracą strażaka, wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu oraz przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

      Dzieci z  entuzjazmem podziwiały wóz strażacki i całe umundurowanie potrzebne do udziału w akcji gaśniczej. Przedszkolaki przypomniały sobie także, w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, oraz utrwaliły numer alarmowy – 112. Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

     • Rola i zadania Straży Miejskiej

     • W ubiegłym tygodniu nasze przedszkole nawiedził wyjątkowy gość. Była to Pani Strażniczka ze Straży Miejskiej w Wołominie. Pani Strażniczka chętnie podzieliła się z dziećmi wiedzą na temat swojego zawodu i należących do niej obowiązków w codziennej pracy. Wspólnie przypomnieliśmy sobie najważniejsze numery alarmowe, proste znaki drogowe, a także przepisy ruchu drogowego mamy w małym paluszku. Na zakończenie każde z dzieci mogło zobaczyć z bliska gadżety potrzebne Strażnikowi Miejskiemu w codziennej pracy a także pokolorować tematyczne kolorowanki.

      Bardzo dziękujemy za tę cenną lekcję i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które będzie miało miejsce pod koniec maja. 

     • Być jak "Zuchozaur"! Lekcje biblioteczne

     • W kwietniu dzieci z grupy II, III i IV uczestniczyły w ostatniej już przed wakacjami lekcji bibliotecznej. Tematem zajęć były "Zasady bezpiecznej jazdy na rowerze". Zajęcia były przeprowadzone w oparciu o opowiadanie "Zuchozaur", którego autorem jest Rachel Bright.

      "Zuchozaur” to zabawna opowieść, która pokazuje najmłodszym, że początki jazdy na rowerze często bywają trudne. Kiedy robimy coś po raz pierwszy, zazwyczaj nie wychodzi nam to tak, jak chcemy. Jednak niepowodzenie wcale nie oznacza, że coś nam się nie uda – często jest częścią drogi do sukcesu Przedszkolaki zrozumiały, że jeśli naprawdę się czegoś pragnie, nie wolno się poddawać.

     • Udział w XVII Spartakiadzie Przedszkolnej

     • Przedszkolaki z grupy Ill i IV wraz z opiekunami 26 kwietnia reprezentowały Naszą społeczność na XVII Spartakiadzie Przedszkolnej organizowanej na terenie OSiR Huragan. Dzieci w duchu fair play dzielnie walczyły o Puchar Burmistrza Wolomina. Sprawdziły swoje umejętności w licznych konkurencjach sportowych oraz w olimpijskim konkursie wiedzy. Ważną rolę odegrali również nasi kibice, którzy w hali sportowej głośno dopingowali wszystkich sportowców okrzykami: "Tak się bawi przedszkole", "Tak się bawi Wołomin".

      To była piękna inicjatywa, która promuje zdrowy styl życia, sportowe zachowanie oraz pokazuje jedność wołomińskich przedszkoli.

      Dziękujemy Naszym reprezentantom za czystą sportową rywalizację, oraz wychowawczyniom za przygotowanie dzieci do podjęcia tego wyzwania.